باید از تجربه پیشکسوتان دادگستری در اصلاح ذات البین استفاده شود

11:28 - 15 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۵۹۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون رئیس کل دادگستری استان یزد بر استفاده از تجربه پیشکسوتان دادگستری در مسئله اصلاح ذات البین، تأکید کرد و گفت: تجربه و کوله باری از دانش در پیشکسوتان و بازنشستگان است که می‌تواند در مسیر صلح و سازش استفاده شود.

باید از تجربه پیشکسوتان دادگستری در اصلاح ذات البین استفاده شودبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، محمدرضا حداد معاون رئیس کل دادگستری استان یزد در امور شورا‌های حل اختلاف، بر استفاده از تجربه پیشکسوتان دادگستری در مسئله اصلاح ذات البین، تأکید کرد و اظهار داشت: تجربه، معلومات و کوله باری از دانش و اندیشه در پیشکسوتان و بازنشستگان جمع است که می‌تواند در مسیر صلح و سازش استفاده شود.

حداد در آیین تجلیل از بازنشستگان دادگستری استان یزد، افزود: رویکرد جدید قوه قضاییه، توجه جدی به اصل رسالت؛ هدف و وظیفه شورای حل اختلاف یعنی حل و فصل و دعاوی با صلح و سازش است که در انجام این رسالت بزرگ، دست یاری به سوی قضات بازنشسته و کارمندان پیشکسوت دادگستری دراز می‌کند تا از تجربه سال‌ها خدمت این افراد در تحقق هدف مقدس فصل خصومت کمک بگیرد.

وی، به ضرورت تشکیل صندوق تعاون ویژه بازنشستگان اشاره کرد و بیان داشت: با همکاری یک بانک قرض الحسنه، می‌توان در یک قاعده مشخص، به همه بازنشستگان وام داد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این شیوه چنانچه همه بازنشستگان عضو صندوق شوند و هر ماه یک وجه اندکی را بابت عضویت بپردازند، می‌توان وام کم بهره با اقساط نزدیک به دو سال را برای اعضاء در نظر گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در شورای حل اختلاف استان نیز این تجربه به خوبی اجرا شده و اکنون در هر ماه بین ۱۰ تا ۱۵ نفر برای اخذ وام کم بهره به بانک قرض الحسنه معرفی می‌شوند.

بیشتر بخوانید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *