انتقاد سازمان ملل از بازداشت نامحدود کودکان مهاجر در مرزهای آمریکا

4:00 - 15 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۴۹۴
کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل می‎گوید تصمیم دولت آمریکا در بازداشت نامحدود کودکان مهاجر در مرز‌های این کشور نگران کننده است.

سازمان ملل از لغو محدودین بازداشت کودکان در آمریکا انتقاد کردبه گزارش گروه بین الملل ، «میچل باچله» اقدام دولت آمریکا در بازداشت نامحدود کودکان مهاجر در مرزهای این کشور را مورد انتقاد قرار داد.

کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل درباره تصمیم اخیر دولت آمریکا مبنی بر لغو محدودیت‌های قانونی بازداشت کودکان مهاجر و خانواده‌های آن‌ها برای مدت زمان نامحدود در مرز‌های آمریکا ابراز نگرانی کرده است.

باچله می‌گوید که بر اساس کنوانسیون حقوق کودکان سازمان ملل، بازداشت کودکان تنها به عنوان آخرین راه حل و برای کوتاه‌ترین مدت زمان ممکن باید انجام شود.

این مقام سازمان ملل در جمع خبرنگاران در ژنو گفت: نامحدود کردن بازداشت کودکان مهاجر بر خلاف تمام کنوانسیون‌های حقوقی، قوانین حقوق بشر بین‌المللی و قوانین برای کودکان است.

این اظهارات کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل در حالی مطرح می‌شود که روز ۲۲ آگوست (۳۱ مرداد ماه) دولت آمریکا از تصمیم خود برای لغو توافق فلوراس خبر داد.

قانون جدید که از اکتبر اجرایی می‌شود به دنبال خاتمه دادن به قانون مهاجرتی ۱۹۹۷ است که محدودیت ۲۰ روزه را برای بازداشت کودکان مهاجر قائل است. این قانون در سال ۲۰۱۵ با تغییر علاوه بر کودکان بی سرپرست شامل کودکان مهاجری که با والدین خود سفر کرده‎اند، نیز شد.

تلاش دولت آمریکا برای لغو قانون مهاجرت ۱۹۹۷ احتمالا با موانع قانونی مواجه خواهد شد. اگرچه این تلاش غیر از موانع قانونی با محدودیت‌های بودجه‌ای نیز روبرو شده است.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *