رفع ۶۱ مورد از مشکلات ارجاعی واحد‌های تولیدی استان زنجان

۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰:۲۶
کد خبر: ۵۴۷۴۲۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: ۶۱ مورد از مشکلات ارجاعی واحد‌های تولیدی استان زنجان برطرف شده است.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی‌وقضایی ،حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی امشب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری که با حضور دکتر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برگزار شد با اشاره به اینکه ۷۸ مورد مراجعه به ستاد اقتصاد مقاومتی استان داشتیم، اظهار کرد: اقدامات ویژه‌ای در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی اتخاذ شده است که از جمله آن‌ها به تدوین برنامه عملیاتی برای ۹۸ در ۶ محور عملیاتی می‌توان اشاره کرد.

وی با بیان اینکه هدف ما این است که در این حوزه برنامه داشته باشیم و اندازه گیری کنیم، ابراز کرد: این‌ها به این خاطر است که پیشرفت کار را ملاحظه کنیم.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به صدور بخشنامه‌های متعدد خطاب به تمام حوزه‌های قضایی در حمایت از تولید و اشتغال خاطرنشان کرد: ۴ بخشنامه مهم در این حوزه صادر شده که منع توقیف اموال فعال شرکت‌ها از جمله این‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه همه بخشنامه‌ها مورد توجه و عنایت است، تصریح کرد:همچنین درج علت مشکل در دبیرخانه ستاد از جمله دیگر اقدامات بوده است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با بیان اینکه جلسات ستاد نتایج خوبی داشته است، گفت: از تعداد ۷۸ مورد دستور کار ۶۱ مورد حل مشکل شده است که یکی از مشکلات شرکت ابهربافت بود که منجر به ورشکستگی شده بود که با ۵۰۰ میلیارد تومان به چرخه تولید بازگشت.

وی با بیان اینکه این حل مشکل ۶۰۰ نفر فرصت شغلی برای استان ایجاد کرد، عنوان کرد: این تمام مطالب نیست و همچنان در صنعت مشکلاتی داریم که نیازمند یک اهتمام و جدیت مسئولان امر است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه برخی از مشکلات توسط بخشی از بدنه دستگاه‌های اجرایی پدید می‌آید، افزود: بی توجهی برخی مسئولان مشکلات عدیده ایجاد کرده به خصوص در بخش صنعت ۲۱ درصد واحد‌های فعال، نیمه فعال و تعطیل شدند که تلاش ما فعال سازی این واحد‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه در کنار عزم جدی همراهی سازمان صنایع پوشیده نیست، گفت: امیدواریم بعد از سفر مسئولان عالی قضایی کشور شاهد شکوفایی اقتصاد استان باشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *