افرادی که‌کم یا زیاد می­‌خوابند،در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند!

۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰:۵۶
کد خبر: ۵۴۷۳۸۷
دسته بندی‌: جامعه ، عمومی
بر اساس بررسی‌های انجام شده افرادی که هر شب کمتر از ۶ ساعت می­‌خوابند، در مقایسه با افرادی که ۶ الی ۹ ساعت می­‌خوابند، ۲۰ درصد بیشتر در معرض اولین خطر حمله قلبی قرار دارند. همچنین افرادی که بیشتر از ۹ ساعت می‌­خوابند ۳۴ درصد بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

افرادی که خیلی کم یا خیلی زیاد می­‌خوابند، بیشتر در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند!به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزار میزان، مقدار مناسب خواب یک اصل مهم در حفاظت از سلامت قلب محسوب می­‌شود. این نکته، نتیجه یک تحقیق جدید است که نشان می­‌دهد، مدت زمان خواب می­‌تواند بدون در نظر گرفتن سایر عوامل مؤثر بر     بیماری­‌های قلبی، از جمله موارد ژنتیکی، بر خطر حمله قلبی افراد تأثیر گذارد.

 

در مقاله­‌ای که اخیراً در نشریه دانشکده آمریکایی قلب­‌شناسی منتشر شده است، دانشمندانی از ایالات متحده و انگلیس عادات خواب و سوابق دارویی ۴۶۱ هزار و ۳۴۷ نفر در سنین ۴۰-۶۹ سال را که در انگلیس زندگی می­‌کنند، تجزیه و تحلیل و توصیف کردند.

اطلاعات افراد شرکت ­کننده در این تحقیق که از بیوبانک انگلیس دریافت شده بود، شامل خوداظهاری­‌هایی در مورد ساعات خواب شبانه­، سوابق پزشکی و سلامتی آنان در ۷ سال اخیر و همچنین نتایج آزمایش­‌های پزشکی مربوط به ریسک­‌های ژنتیک می­‌شد.

تجزیه و تحلیل اطلاعات مذکور نشان داد افرادی که هر شب کمتر از ۶ ساعت می­‌خوابند، در مقایسه با افرادی که ۶ الی ۹ ساعت می­‌خوابند، ۲۰ درصد بیشتر در معرض اولین خطر حمله قلبی قرار دارند. همچنین افرادی که بیشتر از ۹ ساعت می‌­خوابند ۳۴ درصد بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

 

محققان همچنین دریافتند که ۶ الی ۹ ساعت خواب در هر شب می­‌تواند خطر اولین حمله قلبی را تا ۱۸ درصد در افرادی که از لحاظ ژنتیکی استعداد بالایی در ابتلاء به بیماری­‌های قلبی دارند، کاهش دهد.


سلین ولتر، استادیار فیزیولوژی تلفیقی دانشگاه کلرادو بر این عقیده است که مطالعه تحقیقاتی فوق، برخی از قوی­ترین دلایل و شواهد را ارائه می‌دهد که مدت زمان خواب یک عامل کلیدی در تأمین سلامتی قلبی است و این مهم برای همه افراد صدق می‌کند.


اصل این مقاله در سایت مدیکال نیوز تودی منتشر شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *