ضربه جنگ تجاری واشنگتن و پکن بر خانواده‌های کم درآمد آمریکایی

11:08 - 20 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۳۸۲
بیزینس اینسایدر در گزارشی تنش تجاری میان آمریکا و چین را مورد بررسی قرار داده و می‎گوید این تنش بیشتر از همه زنان و خانواده‌های کم درآمد آمریکایی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
به گزارش گروه بین الملل ، تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین پس از گذشت یک سال همچنان ادامه داشته و بخش بسیاری از جامعه آمریکا را تحت تاثیر خود قرار داده است.
 
به گزارش بیزینس اینسایدر، کارشناسان بر این باورند که اعمال تعرفه‌های آمریکا به کالا‌های چینی بیشتر زنان و شهروندان آمریکایی کم درآمد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با افزایش تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین، هزینه تعرفه‌ها به طور فزاینده بر روی خانواده‌هایی تاثیر می‌گذارد که کمترین استطاعت خریداری این نوع از کالا‌ها را دارند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در طول یک سال گذشته تعرفه‌های تلافی جویانه‎ای را بر روی کالا‌های چینی بین ۱۵ تا ۳۰ درصد اعمال کرده و برنامه‌هایی را برای تشدید بیشتر فشار‌ها اعلام کرده است.
 
تاثیر مالیات بر کالاهای وارداتی چینی 

مالیات‌های وارداتی ضربه محکمی به کالا‌های خانگی وارد کرده و همین باعث شده تا قیمت کالا‌ها را برای خانواده‌های کم درآمد آمریکایی افزایش بدهد.
 
تنش تجاری آمریکا و چین زنان و خانواده‌های کم درآمد آمریکایی را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد
 
مری لاویلی محقق تجارت در موسسه پترسون می‌گوید، مالیات بیشتر بر روی کالا‌های چینی بسیار رکودآور است چرا که خانواده‌های آمریکایی کم درآمد و متوسط به نسبت خانواده‌هایی که درآمد بیشتری دارند بخش بیشتری از درآمدشان را برای خرید کالا‌های وارداتی چینی صرف می‌کنند.
 
هشدار نمایندگان تجاری به ترامپ

نمایندگان تجاری  هشدار‌های مشابهی را برای کابینه ترامپ صادر کرده‌‎اند و در جلسات عمومی طی سال گذشته تاکید کردند که تعرفه‌ها می‌تواند باعث افزایش قیمت آن‌ها برای مصرف کنندگان آسیب پذیر شود.
 

پیش بینی می‌شود جدیدترین دور تعرفه‌ها نیز بیشتر زنان جامعه آمریکا را تحت تاثیر می‌گذارد و زنانی که هزینه‌های بیشتری را برای کالا‌های هدفمند از جمله پوشاک صرف می‌کنند.

تحلیلی که به تازگی وال استریت ژورنال انجام داد نشان می‌دهد که در حدود ۴۲ درصد از پوشاک زنان و ۲۶ درصد از پوشاک مردان در سال ۲۰۱۸ از کشور چین وارد آمریکا شد.

محققان در مقاله کمیسیون تجارت بین المللی در سال ۲۰۱۸ نوشتند، " ترکیب نرخ تعرفه بالاتر و هزینه بیشتر برای کالا‌های وارداتی چینی به معنای این است که زنان سهم قابل توجهی از کل تعرفه را در مقایسه با مردان تشکیل می‌دهند. "
 
 
تنش تجاری آمریکا و چین زنان و خانواده‌های کم درآمد آمریکایی را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد
 
پیشنهاد برای کاهش مالیات کالاها 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *