رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رکود در بازار ساخت و فروش علامت/ برای خرید کوچک‌ترین علامت باید ۵ میلیون تومان هزینه کرد

4:09 - 14 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۷۱۳۶
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
رئیس اتحادیه صنعتگران و آهنگران خودرو گفت: کوچک‌ترین علامت، علامت ۵ تیغه است که برای تهیه این سمبل هیات‌ها با کم‌ترین کیفیت باید مبلغی حدود ۵ میلیون تومان پرداخت کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، در ایام محرم برخی از بازار‌های فروش و تولیدکنندگان با رونق مواجه می‌شوند و فروششان در این ایام بیشتر می‌شود.

از جمله این بازار‌ها می‌توان به فروش پارچه ولباس‌های سیاه اشاره کرد همچنین برخی دیگر از اصناف مانند رستوران‌ها و غذاخوری‌ها نیز در این ایام فروش بیشتری نسبت به دیگر ماه‌های سال تجربه می‌کنند.

در این میان اصنافی هستند که فقط در این ایام فروش دارند و بازار آن‌ها در دیگر ایام سال به طور کامل تعطیل است که از جمله آن‌ها می‌توان به ساخت و فروش علامت و زنجیر اشاره کرد.

در همین راستا محمد پور رجبیان، رئیس اتحادیه صنعتگران و آهنگران خودرو در گفتگو با در رابطه با مشکلات این اتحادیه برای تولید و ساخت علامت اظهار کرد: در ایام محرم یک سری بازار‌ها و تولیدکنندگان فصلی بدون مجوز اقدام به فروش و تولید علامت با کیفیت پایین می‌کنند که این موضوع بازار را آشوفته کرده است.

وی در ادامه افزود: فعالیت این افراد به ساخت و فروش علامت محدود نمی‌شود و این افراد در ایام اقدام به فروش پارچه و زنجیر نیز می‌کنند.

رئیس اتحادیه صنعتگران و آهنگران خودرو درخصوص سهم بازار از تولیدات زنجیر ایرانی بیان کرد: سهم بسیار کمی از بازار فروش زنجیر، تولیدات داخل است و مابقی از کشور چین وارد ایران می‌شود.

پور رجبیان خاطر نشان کرد: کوچک‌ترین علامت، علامت ۵ تیغه است که برای تهیه این سمبل هیات‌ها با کم‌ترین کیفیت باید مبلغی حدود ۵ میلیون تومان پرداخت کرد.

وی یادآور شد: درسال جاری به دلیل افزایش بیش از حد قیمت‌ها بازار فروش علامت با رکود مواجه شده و هیات‌ها تمایل خود را برای خرید علامت از دست داده اند.

رئیس اتحادیه صنعتگران و آهنگران خودرو با اشاره به عوامل تعیین کننده قیمت تمام شده علامت ادامه داد: علامت‌ها از جنس فولاد، نقره و مس ساخته می‌شوند که هر کدام از آن‌ها قیمت متفاوتی دارند و در قیمت تمام شده علامت تاثیر گذار هستند همچنین مجسمه‌ها و نقش ونگار‌های بکار رفته نیز قیمت نهایی علامت را تعیین می‌کنند.

همچنین جواد رمادان معاون امور ساخت و فروش علامت در اتحادیه صنعتگران و آهنگران خودرو در گفت وگو با با ذکر این مطلب که بازار فروش امسال با رکود مواجه شده اظهار کرد: در سال جاری عواملی همچون افزایش قیمت انواع فلزات، دستمزد کارگران و اجاره بها واحد‌های تولیدی باعث شده تا قیمت انواع علامت و زنجیر رشد بسیار زیادی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: برای ساخت علامت بدون محاسبه دستمزد کارگران و سود فروشندگان در سال جاری برای هر تیغه باید مبلغی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کرد.

طبق این گزارش به دلیل افزایش بیش از حد قیمت‌ها همچنین افزایش دستمزد کارگران، هزینه تولید و ساخت علامت بسیار زیاد و گران تمام می‌شود و برای هیات‌ها صرفه اقتصادی ندارد.

گفتنی است با توجه به افزایش بیش از حد قیمت علامت و گران تمام شدن آن، بهتر است که این مبالغ را در امور خیریه و کمک به افراد کم توان و نیازمند هزینه کرد که از ثواب بیشتری هم برخوردار است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *