لزوم برخورد قاطع قضات در برابر مفاسد

۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷:۰۹
کد خبر: ۵۴۶۴۶۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
حجت الاسلام مرادی گفت: قضات باید در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد برخورد قاطعی داشته باشند.
لزوم برخورد قاطع قضات در برابر مفاسدبه گزارش گروه حقوقی و قضایی ، حجت الاسلام صادق مرادی رئیس کل دادگستری خوزستان در جلسه با سرپرست و قضات دادسرای مجتمع قضایی شهید باهنر اهواز ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های قضات، بر لزوم مبارزه قاطع با فساد تاکید کرد و گفت: دادگستری از قضات خدوم و انقلابی که در برابر فساد ایستادگی کنند حمایت می‌کند و قضات باید در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد با قاطعیت برخورد کنند.

وی افزود: قضات در برابر فشار‌ها و جوسازی‌ها در رسیدگی به پرونده‌ها باید سعه صدر داشته باشند و باید در مورد احکام صادره مردم را توجیه کرد تا مردم در جریان عملکرد و خدمات و زحمات دادگستری در برابر مفاسد قرار بگیرند.

رئیس دستگاه قضایی خوزستان با اشاره به نقش شورای حل اختلاف در ایجاد صلح و سازش پرونده‌ها بیان داشت: با توجه به بافت عشایری استان زمینه صلح و سازش در خوزستان بالاست و باید از ظرفیت شورای حل اختلاف که مورد تاکید رئیس قوه قضائیه است در ایجاد صلح و سازش پرونده‌ها استفاده و بهره برد و تلاش داریم که در مجتمع‌های قضایی استان شعب شورای حل اختلاف راه اندازی شود.

حجت الاسلام مرادی در ادامه این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد، پس از شنیدن صحبت‌های قضات دادسرای مجتمع قضایی باهنر در خصوص مسائل و مشکلات کاری، نکاتی را پیرامون رفع این مسائل بیان داشت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *