ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی از سه‎شنبه آغاز می‌شود

۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱:۰۲
کد خبر: ۵۴۴۲۵۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
وزیر راه و شهرسازی درباره ویژگی ۴۰۰هزار مسکن تحت عنوان طرح اقدام ملی گفت: زیربنای این منازل بین ۸۰تا۱۲۰ متر است و بگونه‌ای برنامه ریزی شده که جامعه هدف بادرآمد اندک ومتوسط را تحت پوشش دارد.
به گزارش گروه اقتصاد ، محمد اسلامی در خصوص برنامه ریزی‌های انجام شده وزارت راه در هفته دولت اظهار کرد: تمرکز وزارت راه و شهرسازی در سال جاری بر موضوع مسکن و شتاب بخشیدن به تکمیل پروژه‌های مسکن مهر و همچنین احداث ۴۰۰ هزار واحد منزل تحت عنوان طرح اقدام ملی است.
 
همکاران وزارت راه و شهرسازی در سطح کشور برای ۴۰۰ هزار واحد اهتمام ویژه‌ای به خرج داده اند که ساخت حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکن را روز سه شنبه در سطح کشور آغاز می‌کنیم و این در حالی است که ساخت حدود ۶۰ هزار واحد مسکن نیز از پیش آغاز شده بود.

وی درباره ویژگی ۴۰۰ هزار مسکن که تحت عنوان طرح اقدام ملی شناخته می‌شوند چنین توضیح داد: این ۴۰۰ هزار مسکن، ویژه اقشار متوسط و پایین جامعه است. زیربنای این منازل بین ۸۰ تا ۱۲۰ متر است و به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که جامعه هدف با درآمد اندک و متوسط را تحت پوشش قرار می‌دهد، زمین این پروژه‌ها توسط وزارت راه و شهرسازی در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد که هم در شهرها، شهر‌های جدید و هم در بافت‌های فرسوده قرار دارد.

اسلامی درباره نحوه واگذاری مسکن‌ها طرح اقدام ملی گفت: به محض اینکه ساخت این منازل از پیشرفت مناسبی برخوردار شود، توسط ادارات کل استانی فراخوان داده می‌شود و مردم ثبت نام می‌کنند و کسانی که قبلا تسهیلات مسکن، زمین و یا مسکن استفاده نکرده اند مشمول دریافت این واحد‌ها می‌شوند و می‌توانند نسبت به ثبت نام این مسکن‌ها اقدام کنند. با تمهیداتی که اتخاذ شده، تسهیلات مناسبی پرداخت می‌شود و ۸۰ درصد اعتبار مورد نیاز را بانک به خریداران پرداخت می‌کند و این تسهیلات متناسب با هر شهر به فرد یا زوجین منتقل می‌شود، همچنینطرح مسکن اقدام ملی را به یک جریان پایدار تبدیل می‌کنیم تا جامعه هدف یک قشر متوسط به پایین است، همواره این امیدواری داشته باشند که صاحب خانه شوند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به پیش پینی‌هایی که در خصوص واگذاری‌های مسکن‌های طرح اقدام ملی انجام شده، بیان کرد: هر استان و هر شهر شرایط متفاوتی دارند و شورای مسکن هر استان تمهیدات لازم را برای واگذاری منزل مشخص کند.

این مقام مسوول درباره شرکت‌های تعاونی بیان کرد: برای این شرکت‌ها حتما باید یک مجری ذیصلاح داشته باشند یعنی گروه مهندسینی که دارای پروانه اشتغال و صلاحیت باشند و تسلط زیادی بر طراحی و ساخت دارد، مجری طرح باشد تا مردم بتوانند خانه‌ای مطمئن و با مقاومت ضوابط لازم و معیار‌های ملی تحویل بگیرند. شرکت‌های تعاونی در صورتی که به شهرک‌های جدید مراجعه کنند می‌تواند نسبت به تحویل زمین درخواست کنند و این موضوع به تمام کشور ابلاغ شده است. مهم آن است افراد واجد شرایطی که فرم «جیم» آن‌ها سبز است باید اقدام کنند یعنی کسانی که قبلا از امتیاز زمین و مسکن استفاده نکرده باشند.

اسلامی در خصوص اقدامات دولت در حوزه راه نیز بیان کرد: در طول هفته دولت بیش از ۳۵۵ کیلومتر راه را افتتاح خواهیم کرد. همچنین تا پایان سال جاری راه‌های زیادی افتتاح خواهد شد که یکی از آن‌ها آزادراه تهران شمال است، همچنین کنار گذر جنوبی شهر تهران که استان البرز، تهران و بخشی از استان سمنان را پوشش می‌دهد و بزرگترین آزادراه این منطق کشور به طول ۱۶۰ کیلومتر خواهد بود و بار سنگینی از اتوبان کرج – قزوین و تهران را حذف می‌کند و به ایمن سازی و روان سازی ترافیک کمک می‌کند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *