سرخط خبرهای مهم جهان

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵:۰۵
کد خبر: ۵۴۲۷۰۷
عملیات نیروهای یمنی علیه مزدوران سعودی، افشای اطلاعات مبنی بر نگرانی شدید مقامات انگلیس از کمبود مواد غذایی، دارو و سوخت در این کشور در صورت خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا و ادامه پیشروی نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب از جمله مهمترین تحولات جهان طی ساعات گذشته هستند.

سرخط خبرهای مهم جهانبه گزارش گروه بین الملل ؛ مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌هایی که در سطح جهان طی ساعات گذشته به وقوع پیوسته بدین شرح است:

*عملیات گسترده نیروهای یمنی علیه مزدوران سعودی

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ساعات گذشته عملیات گسترده‌ای را علیه مزدوران سعودی در چند استان انجام داده و موفق به وارد کردن خسارات و تلفات سنگین به صفوف عناصر مزدور شدند.

*تبعات فاجعه‌بار خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا

روزنامه ساندی تایمز انگلیس به نقل از اطلاعات افشا شده دولتی انگلیس، از تأثیرات فاجعه‌بار خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا پرده‌برداری کرد.

بر اساس اطلاعات درز کرده، مقامات این کشور درباره این موضوع به شدت نگران هستند که خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا، انگلیس را با کمبود شدید مواد غذایی، دارو و سوخت مواجه خواهد کرد.

*ادامه پیشروی نیروهای ارتش سوریه در محور حماه_ ادلب

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در جنوب ادلب و شمال حماه موفق به پیشری گسترده‌ای در مناطق تحت اشغال تروریست‌ها شدند.

*رونمایی از معامله قرن بعد از انتخابات در سرزمین‌های اشغالی

«دونالد ترامپ» می‌گوید که تا ماه سپتامبر و برگزاری انتخابات در سرزمین‌های اشغالی برای رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن» خود منتظر خواهد ماند.

*هشدار چین به کانادا درباره دخالت در امور هنگ‌کنگ

سفارت چین در کانادا از دولت این کشور خواستار شد تا دخالت در امور داخلی کانادا را متوقف کند.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که کانادا و اتحادیه اروپا بیانیه مشترکی درباره تحولات هنگ‌کنگ صادر کردند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *