موضوع اربعین موضوع برادری و صلح و رحمت است

۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶:۵۴
کد خبر: ۵۴۱۸۲۶
عبدالرضا رحمانی فضلی گفت:مساله اربعین مساله شیعه و اهل تسنن و فارس و عرب نیست، مساله اربعین موضوع انسانی است که به همه انسان‌های آزادی خواه و انسان‌هایی که با ذات خود زندگی می‌کنند برمیگردد و به همین دلیل هم این مراسم در بین مردم جاری می‌شود.

موضوع اربعین موضوع برادری و صلح و رحمت استبه گزارش گروه جامعه ،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در نخستین روز از دومین همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی که در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد اظهار کرد: ما امروز توفیق داریم بعد از ۱۴۰۰ سال دور هم جمع شویم و در مسیر زلال و شفاف حقیقت خدمت جزئی انجام دهیم که اگر این خدمت از سر خلوص باشد جامعه از برکات آن بهره می‌شوند.

وی افزود: علیرغم مخالفت ها، بغض ها، کینه ها، جنگ‌ها و... دین اسلام در مسیر حق خود دل‌های مردم را سیراب می‌کند و، چون منطبق با فطرت انسانی است در قلب انسان‌ها جا می‌گیرد.

وزیر کشور گفت: انسان‌ها به دنبال زندگی مسالمت آمیز و صلح هستند، تمامی مکاتبی که مدعی چنین موضوعاتی در جهان بودند الان با شکست مواجه شدند، نتیجه مادی گرایی نتوانسته به نیاز‌های جامعه بشری پاسخ دهد و تنها دین اسلام توانسته انسان‌ها را در این راه اغنا بخشد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: یک روز با جنگ، یک روز با تحریم، یک روز با القاعده، یک روز با سلفی گری و ... می‌خواهند چهره زلال رحمانی دین را خشن، ضد صلح و افرادی نا فرمان و قانون ناپذیر نشان دهد، ولی امروز می‌گویم تمامی این جریانات وابسته به خود استکبار است و با هدف هم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امروز چه کسی در دنیای اسلام و چه کسی در دنیا نمی‌داند که جریان داعش که جریان تکفیری است وابسه به چه کسی است؟ چه کسی فرق و تمایز به آموزه‌های الهی و آموزه‌های شیطانی نمی‌گذارد؟ هرچه این رنگ‌های آغشته به تزویر کناره رود هرچند برای ما و ودنیای اسلام هزینه دارد، ولی از آن طرف برای ما این قدرت را دارد که همه سره را از ناسره را تشخیص می‌دهند و این‌ها همه از اثرات اربعین و اعتقادات دینی ما دارد.

وزیر کشور تاکید کرد: مساله اربعین مساله شیعه و اهل تسنن و فارس و عرب نیست، مساله اربعین موضوع انسانی است که به همه انسان‌های آزادی خواه و انسان‌هایی که با ذات خود زندگی می‌کنند برمیگردد و به همین دلیل هم این مراسم در بین مردم جاری می‌شود.

رحمانی فضلی یادآور شد: بیش از ۱۰ میلیون انسان در یک موعد محدود در آرامش و امنیت و در برادری و صفا در یک جا جمع می‌شود و به هم در کمال آرامش کمک می‌کنند.چگونه می‌شود ایران بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زائر را با تامین همه امکانات و زیرساخت‌ها ظرف ۲۰ روز به کشور دوست و همسایه (عراق) اعزام می‌کند؟ این صورت مساله است چراکه همه مردم ما تلاش می‌کنند تا این جریان انجام شود چراکه بیش از ۸۰ درصد کار از طرف مردم انجام می‌شود.موضوع اربعین موضوع برادری و صلح و رحمت است که بین مردم ما و مردم عراق، بین مسئولان ما و مسئولان عراق به نحو احسنت جاری است و این کار‌ها بر مبنای پروتکل‌های رسمی نیست و بر اساس عشق و اخلاق است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *