تراز سطحی آب دریاچه ارومیه به هزار و ٢٧١ متر رسید

14:07 - 17 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۹۹۲
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به دراز مدت با افت ١١.٩۵ میلیارد متر مکعبی روبرو بود از طرفی نسبت به سال گذشته شاهد رشد ٢.۶۶ میلیارد مترمکعبی بوده است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، بررسی آخرین وضعیت دریاچه ارومیه نشان می‌دهد که تراز سطحی آب دریاچه تا تاریخ ١۵ مردادماه سال آبی جاری به هزار و ۲۷۱ متر و ۵۴ سانتیمتر رسیده است.
 
این درحالی است که تراز سطحی آب دریاچه نسبت به ماه اخیر افت داشته، اما این شاخص نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد یک مترو ۴ سانتیمتری روبرو بوده است.
 
لازم به ذکر است که وسعت دریاچه ارومیه تا تاریخ ١۵ مردادماه سال جاری رقم ٢٩٩١.٢١ کیلومتر مربعی را نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد بیش از ٩٨٩ کیلومتر مربعی روبرو بوده است.

همچنین این تراز نسبت به دراز مدت با میانگین ۴۵۱۴.۸۸ کیلومتر مربعی اُفت ١۵٢٣.۶٧ کیلومتر مربعی داشته است.

گفتنی است حجم آب دریاچه ارومیه تا نیمه مرداد ماه رقم ۴.١٣ میلیارد متر مکعبی را نشان می‌دهد که نسبت به دراز مدت با افت ١١.٩۵ میلیارد مترمکعبی روبرو بوده از طرفی نسبت به سال گذشته رشد ٢.۶۶ میلیارد مترمکعبی داشته است.

در همین راستا چندی پیش فرهاد سرخوش مدیر دفتر ستاد احیای دریاچه ارومیه در گفت وگو با منابع آبی پشت سد‌ها را در حوضه آبریز دریاچه ارومیه مناسب دانست و از رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه از آبان ماه سال جاری خبر داد.

وی افزود: این اقدام باعث بالا رفتن تراز سطح آب دریاچه ارومیه در سال جاری می‌شود.
 
سرخوش میزان ذخیره آب در پشت سد‌های آذربایجان غربی را تقریبا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد که با آغاز رهاسازی آب تراز دریاچه بهبود می‌یابد.
 
تراز سطحی آب به هزار و ٢٧١ مترو ۵۴ سانتیمتر رسید/افت ١١ میلیارد مترمکعبی حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به دراز مدت


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *