رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ا‌مضای قرارداد راه‌آهن و بانک ایران و ونزوئلا برای تأمین مالی ساخت واگن

15:51 - 16 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۹۴۵
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
مدیرعامل راه‌آهن با اشاره به اختصاص ۹۶۰ میلیارد ریال بودجه برای واگن‌سازی داخلی، از امضای قراردادی با عاملیت بانک ایران-ونزوئلا برای حمایت از واگن‌سازی داخلی خبر داد.

ا‌مضای قرارداد راه‌آهن و بانک ایران و ونزوئلا برای تأمین مالی ساخت واگنبه گزارش گروه اقتصاد به نقل از روابط عمومی راه‌آهن، سعید رسولی اظهار کرد: در راستای حمایت از تولید داخلی و به منظور ساخت انواع واگن‌ها در داخل کشور، تفاهمنامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه در اواخر سال ۹۷ به امضا رسید تا ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار صرف ساخت انواع واگن‌ها در داخل شود.

وی افزود: ۴۰ درصد تأمین این اعتبار بر عهده سازمان برنامه و بودجه، ۴۰ درصد بانک عامل و ۲۰ درصد نیز بر عهده متقاضیان خرید واگن است که فروردین امسال سازمان برنامه و بودجه ۹۶ میلیارد تومان از مرحله اول تعهد خود را تخصیص داد و نظام بانکی هم در چارچوب قرارداد عاملیت، سهم خود را تخصیص خواهد داد.

به‌ گفته رسولی در ۴ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ورود ناوگان جدید تولید داخلی به شبکه ریلی ۶۴ درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۷۲ دستگاه واگنی که در این مدت وارد شبکه ریلی شده به‌طور ۱۰۰ درصد مربوط به تولید داخلی است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *