رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سامانه "سپهتن" ناظر بر تخلف رانندگان اتوبوس‌های برون شهری

22:00 - 16 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۹۳۳
سرهنگ شرافتی گفت: سامانه "سپهتن" عملکرد راننده اتوبوس را به صورت هوشمند رصد کرده و به پاسگاه‌های طول مسیر گزارش می‌کند.

سرهنگ ایوب شرافتی، جانشین پلیس راه راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه ، اظهار داشت: کلیه اتوبوس‌های برون شهری به سامانه "سپهتن" (سامانه پایش و نظارت هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور به ویژه اتوبوس ها) تجهیز شده اند و عملکرد یک راننده کاملاً به صورت هوشمندانه توسط این سامانه رصد می‌شود.

جانشین پلیس راه راهور ناجا افزود: با راه اندازی این سامانه، توقف اتوبوس برای ثبت ساعت در مقابل پاسگاه‌ها فقط در مبدأ و مقصد برای راننده تعریف شده تا راننده بدون توقف در دیگر پاسگاه‌ها و به شرط عدم تخلف تردد کند.

سرهنگ شرافتی با اشاره به کارکرد این سامانه گفت: سامانه "سپهتن" عملکرد راننده را به صورت هوشمند رصد کرده و به پاسگاه‌های مسیر گزارش می‌کند.

جانشین پلیس راه راهور ناجا ادامه داد: در صورت بروز تخلفاتی مانند سرعت غیرمجاز، استعمال دخانیات و خوردنی و آشامیدنی و هر موردی که موجب عدم توجه راننده اتوبوس به مسیر و رانندگی شود، توسط این سامانه گزارشی به پاسگاه مسیر ارسال می‌شود.

وی تاکید کرد: رانندگان اتوبوس در صورت داشتن تخلف منتظر برخورد جدی و سریع همکاران ما باشند چرا که امنیت و سلامت مردم اولویت اصلی پلیس راهور ناجا است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *