ارسال پیام‌های تبریک ترفندی جدید کلاهبرداری

14:24 - 16 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۹۱۸
رئیس پلیس فتا استان فارس در خصوص لینک‌های آلوده که از طرف افراد ناشناس به مناسبت تبریک اعیاد برای همشهریان ارسال می‌شود، هشدار داد.

ارسال پیام‌های تبریک ترفند جدید کلاهبرداریبه گزارش گروه جامعه ،سرهنگ حبیب اله رجبلی رئیس پلیس فتا استان فارس ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر به همشهریان گفت: معمولا در عید‌ها و مناسبت‌های مختلف، در شبکه‌های اجتماعی پیام‌های تبریک از طرف افراد ناشناس که حاوی یک لینک (پیوند) آلوده است ارسال و از دریافت کننده پیام می‌خواهند تا روی آن کلیک کنند.

این مقام انتظامی افزود: یکی از روش‌های نصب بدافزار بر روی سیستم‌های هوشمند (گوشی، تبلت و ...) کلیک کردن برروی لینک‌های آلوده است که از طرف افراد ناشناس ارسال می‌شود.

سرهنگ رجبلی ادامه داد: شهروندان توجه داشته باشند که ممکن است این پیام‌ها حتی با عنوان‌های اغواکننده از قبیل دریافت هدیه، دریافت شارژ رایگان به مناسبت عید و ... ارسال شود که با کلیک کردن برروی این لینک‌ها، نرم‌افزار‌های مخرب (بدافزار) برروی سیستم نصب که اغلب اینگونه بدافزار‌ها ماهیت جاسوسی دارند.

وی گفت: برای جلوگیری از نصب اینگونه بدافزار‌ها شهروندان می‌بایست توجه داشته باشند که در صورت دریافت پیام یا پیام‌های مشکوک از طرف افراد ناشناس که حاوی لینک‌های آلوده می‌باشد بر روی آن کلیک نکنند و همواره برروی سیستم‌های خود یک برنامه آنتی ویروس قوی داشته باشند.


برچسب ها: پلیس میزان فتا عید

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *