رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

هدف مسابقات شناسایی دانش آموزان مستعد است

13:14 - 16 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۸۸۱
دسته بندی: جامعه ، عمومی
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: به دنبال این هستیم که در کنار شناسایی دانش آموزان مستعد با همکاری کمیته ملی پارالمپیک زمینه حضور دانش آموزان استثنایی در مسابقات را فراهم کنیم.

به گزارش گروه جامعه ، مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در مراسم افتتاحیه بیستمین دوره مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی مسابقات کشوری دانش آموزان با نیاز‌های ویژه که در محل دانشکده نسیبه برگزار شد، اظهار داشت: هزار و ۸۰۰ دانش آموز دختر و پسر از استان‌های مختلف در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند.

وی افزود: به دنبال این هستیم که در کنار شناسایی دانش آموزان مستعد با همکاری کمیته ملی پاراالمپیک به تربیت و پرورش این دانش آموزان کمک کنیم و زمینه حضور آن‌ها را در مسابقات داخلی و خارجی فراهم کنیم.

قدمی با اشاره به حضور پرشور و نشاط دانش آموزان در این مسابقات، ابراز امیدواری کرد تا این مسابقات موجبات افزایش و ارتقای مشارکت و همراهی و دوستی و شادی در بین دانش آموزان با نیاز‌های ویژه را فراهم کند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اجرای این مسابقات را عرصه‌ای برای تعاملات سازنده و گسترش ایمان؛ صفا و صمیمیت در بین دانش آموزان با نیاز‌های ویژه و فرهنگیان اداره استثنایی برشمرد.

همچنین کریمی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی آموزش و پرورش شهر تهران نیز ضمن عرض خیر مقدم اظهارداشت: امیدوار هستیم میزبان شایسته‌ای برای دانش آموزان استان‌ها باشیم و اجرای این مسابقات را یکی از شاخص‌ترین عوامل دستیابی به تربیت دینی، اخلاقی، زیستی، بدنی، هنری و زیبایی شناختی قلمداد کرد.

شهناز کریمی افزود: برگزاری این مسابقات نقش مهمی در پرورش نسلی تندرست، انقلابی و پیرو قرآن و عترت خواهد داشت.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش استثنایی بر اساس سند تحول بنیادین در پیشرفت همه جانبه دانش آموزان با نیاز‌های ویژه تلاش دارد تا با به کار گرفتن همه امکانات ملی، معنوی و فرهنگی، ایجاد فضا‌های فرهنگی و هنری و ورزشی را توسعه دهد و در تربیت آینده این عزیزان به عنوان شهروندانی با نشاط؛ کارآمد و موثر با اهداف متعالی در جامعه موثر واقع شود.

کریمی گفت: در این مسابقات شاهد حضور پرشور و نشاط دانش آموزان، فرزندان پویا و بالنده کشور در کنار مربیان دلسوز عرصه آموزش و پرورش استثنایی کشور هستیم و از درگاه خداوند منان تندرستی، پیشرفت و شادکامی شما را خواستار هستیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *