حرکت گروه خودرویی رو دست‌اندازهای تالار شیشه‌ای/ نوسان مثبت در معاملات

10:46 - 17 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۷۴۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
نمادهای گروه خودرویی در هفته سوم مرداد ماه نوسانات رشدی را تجربه کردند و گزارشات و مسائل بنیادی مربوط به نمادهای این گروه خبرهای مطلوبی مبنی بر بهبود شرایط را نشان نمی‌دهد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، در سومین هفته مرداد ماه شاهد رشد اندک در معاملات گروه خودرویی بودیم و گزارشات و مسائل بنیادی مربوط به نمادهای این گروه خبرهای مطلوبی مبنی بر بهبود شرایط را نشان نمی‌دهد.
 
به علاوه گروه خودرویی تحت تاثیر اینکه برخی از نمادها خبرهای تازه‌ای را منتشر کردند، رشد قیمت کمتر و نوسانات قابل ملاحظه ای را تجربه کردند؛  پیش بینی می‌شود در هفته‌های آتی روند نوسانی بر معاملات این گروه حاکم باشد.
 
بررسی دقیق‌تر ۵ نماد از گروه خودرویی به شرح زیر است:


*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴ هزار و ۴۶ سهم در ابتدای هفته به ۵ هزار و ۴۴۶ سهم صعود کرد و حجم از ۵۷ میلیون و ۸۰۹ سهم با کاهش به ۸۹ میلیون و ۴۲ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با مثبت ۰.۶ درصدی روبرو شد که این روند در پایان به منفی ۳.۲۵ درصدی رسید.
 
//

*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۶۰۵ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۴۹۸ سهم کاهش یافت و حجم از ۱۱ میلیون و ۹ سهم با رشد به ۱۲ میلیون ۵۳۱ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند صعودی ۱.۶۶ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رقم منفی ۲.۴۷ درصدی رسید.
 
//

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۷۷۳ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۸۱۳ سهم افزایش یافت و حجم از ۲۷ میلیون و ۵۰۲ سهم با روند صعودی به ۲۸ میلیون ۷۲۵ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت ۲.۲ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به رقم منفی ۳.۲۹ درصدی رسید.
 
//

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از ۲ هزار و ۲۶ سهم در ابتدای هفته به ۹ هزار و ۴۰ سهم افزایش یافت و حجم آن نیز از ۳۰ میلیون و ۶۲ سهم با رشد به ۲۱۹ میلیون و ۴۳۴ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت ۱.۳ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم مثبت ۱.۳۶ درصدی رسید.
 
//

*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و سهم در ابتدای هفته از ۲۹۶ واحدی در پایان هفته با اُفت به رقم ۲۳۶ واحدی رسید، همچنین حجم از ۳ میلیون و ۷۶۹ با کاهش به ۳ میلیون و ۶۰۴ سهم رسید.

درصد تغییرات قیمت پایانی در ابتدای هفته با روند مثبت ۱.۵۹ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به کاهش ۱.۴۶ درصدی رسید.
 
//

برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

در همین رابطه ، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بیان کرد: گروه خودرویی تحت تاثیر اینکه برخی از نمادها خبرهای تازه‌ای را منتشر کردند، رشد قیمت کمتر و نوسانات قابل ملاحظه ای را تجربه کردند.

وی در ادامه افزود: گروه خودرویی همچنان با مشکلات بنیادی دست و پنجه نرم می‌کند و معاملات آن‌ها در حاشیه بازار قرار دارد.
 
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه گروه خودرویی نوسانات رشدی را تجربه کردند، گفت: در سومین هفته مرداد ماه شاهد رشد اندک در معاملات این گروه بودیم؛ گزارشات و مسائل بنیادی مربوط به نمادهای این گروه خبرهای مطلوبی مبنی بر بهبود شرایط را نشان نمی‌دهد.
 
دارابی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود در هفته های آتی روند نوسانی بر معاملات گروه خودرویی حاکم باشد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *