منتظر لنزهای چشمی با قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری باشید! +تصاویر

5:28 - 16 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۶۸۵
سامسونگ حق امتیاز اختراع لنزی مجهز به حسگر‌های مختلف و با قابلیت عسکبرداری و فیلمبرداری برای استفاده در حوزه واقعیت افزوده ثبت کرده است.

به گزارش گروه فضای مجازی ، لنز‌های چشمی که بتوانند تصاویر را به طور مستقیم به داخل چشم فرد بتابانند به زودی واقعی می‌شوند. در همین راستا شرکت سامسونگ حق امتیاز اختراعی را برای این فناوری ثبت کرده است.

منتظر لنزهای چشمی با با قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری باشید! +تصاویر

طبق توضیحات این حق امتیاز لنز دارای دوربین مخفی است که می‌تواند ویدئو ثبت کند و عکس بگیرد. علاوه بر آن لنز مجهز به حسگر‌های حرکات است. این بدان معنا است که فرد با حرکات مختلف چشم مانند پلک زدن یا نگاه کردن به بالا فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهد. به نظر می‌رسد این گجت پوشیدنی به وسیله آنتنی که در آن تعبیه می‌شود، قادر به دریافت دستورات است.

این لنز‌ها برای استفاده در حوزه واقعیت افزوده طراحی شده اند. البته گوگل نیز عینک‌هایی مجهز به واقعیت افزوده ابداع کرده است، اما اگر فرد به بالا یا پایین قاب آن نگاه کند قادر به استفاده از واقعیت مجازی نخواهد بود، اما با کمک لنز‌های چشمی می‌توان از کل قابلیت‌های واقعیت مجازی استفاده کرد.

منتظر لنزهای چشمی با با قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری باشید! +تصاویر

«ویکتور پروکوپنیا» یکی از موسسان پلتفرم واقعیت مجازی Banuba در این باره می‌گوید: لنز‌ها و عینک‌ها آینده فناوری واقعیت افزوده هستند. در حال حاضر نرم افزار‌های مورد نیاز برای توسعه فناوری مهیا است و منتظر هستیم تا سخت افزار‌های مربوط به آن نیز توسعه یابند.

منتظر لنزهای چشمی با با قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری باشید! +تصاویر

حق امتیاز سامسونگ برای یک لنز چشمی واقعیت افزوده نقطه عطفی در توسعه این فناوری به حساب می‌آید و مسیر را برای استفاده از آن به طور گسترده فراهم می‌کند. چنین لنزی فرصت‌های کاربرد متعددی در رایانش، نقشه بندی و سرگرمی دارد که همه آن‌ها تاثیری بنیادین بر زندگی روزمره مردم دارند.

 

منبع: مهر

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *