بررسی مسائل و مشکلات ثبتی در بازدید سرزده رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اداره ثبت شهریار

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷:۰۸
کد خبر: ۵۳۹۶۴۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به صورت سرزده و بدون اطلاع قبلی از اداره ثبت اسناد و املاک شهریار در استان تهران بازدید و فرآیندها و مشکلات موجود را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی ،در این بازدید که مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران نیز وی را همراهی می کرد، روند اجرایی اسکن و آرشیو پرونده ها، وضعیت بایگانی پرونده های راکد، مکاتبات سیستمی با مراجع قضایی، اجرای اسناد رسمی، کاداستر و نقشه برداری، داده آمایی، تبدیل اسناد دفترچه ای به تک برگی، خدمات پستی و دبیرخانه هیئت تعیین تکلیف املاک و اراضی فاقد سند مورد بازدید و رسیدگی قرار گرفت.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این بازدید ضمن استماع توضیحات مسئولین، کارشناسان و مراجعین این واحد ثبتی، توصیه ها و دستورات لازم را جهت تکریم ارباب رجوع و ارائه بهتر خدمات، تامین تجهیزات اداری مورد نیاز، بررسی اختصاص پست های اداری مورد نیاز، تقویت بخش اجرای اسناد رسمی، رفع ابهامات مربوط به نقشه برداری و کاداستر، بازبینی و نظارت دقیق تر بر روند اسکن پرونده ها، تعامل با دستگاههای مرتبط با هیئت رسیدگی به قانون تعیین تکلیف جهت تسریع رسیدگی ها و لزوم اصلاح برخی فرایندها را صادر نمود.

وی همچنین در جمع کارکنان این اداره با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به حجم خدمات و گستردگی ماموریت های مهمی که بر عهده دارد متاسفانه آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته است افزود: کارکنان این سازمان به علت حجم بالای فعالیتها و ماموریتها، چندین برابر کارکنان سایر دستگاهها و به صورت جهادی کار می کنند و علی رغم کمبود امکانات از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

خدائیان رسیدگی به معیشت و امور رفاهی کارکنان را در کنار ارائه خدمات به مردم از مهمترین وظایف مدیران برشمرد و اظهار داشت: برای تکریم مراجعان لازم است ابتدا به همکاران احترام گذاشته و برای رفع مشکلات و دغدغه های زندگی آنها در حدود قوانین و مقررات و بضاعت تلاش کرد.

وی انجام بازدیدهای سرزده و بدون تشریفات اداری را از برنامه های سازمان اعلام کرد و افزود: این دیدارهای نزدیک و صمیمی با همکاران و مردم دارای برکات متعددی است که بسیاری از مشکلات را می توان از نزدیک بررسی و جهت برنامه ریزی آتی سازمان مورد بهره برداری قرار داده و نواقص و کمبودها را برطرف نمود.

معاون رئیس قوه قضائیه با ابراز تاسف از مشکلات سازمان ثبت از قبیل متناسب نبودن وظایف با تشکیلات و نیروی انسانی و ساختمان های فرسوده و استیجاری، از مدیران و کارکنان ثبتی خواست تا با ایفای نقشی جدی تر در رسیدگی به وظایف خود، سعی در برطرف کردن نارسایی ها و عملکرد صحیح، موجبات رضایتمندی بیشتر مردم شریف به عنوان ولی نعمت ما در نظام اسلامی را فراهم کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر برخورد قاطع و سریع با افراد سودجو، دلال،کار چاق کن ها و کارکنانی که مرتکب فساد اداری می شوند اظهار داشت: اکثریت قریب به اتفاق کارکنان سازمان ثبت افرادی زحمتکش و پاکدست هستند، لکن عده ای قلیل با سوء استفاده از موقعیت شغلی مرتکب فساد می شوند و به حیثیت این قشر عظیم لطمه وارد می کنند.

خدائیان با بیان اینکه این افراد معدود باید بلافاصله دستشان از سازمان کوتاه شود هشدار داد: کسی که در قبال کاری که انجام می دهد رشوه دریافت کند، بلحاظ خیانتی که به مجموعه سازمان ثبت می کند باید از ورودش به واحد ثبتی جلوگیری و به مراجع قضایی معرفی شود و در برخورد با چنین اشخاصی نباید از هیچ کوششی دریغ کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *