شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ و رسانه روند قضایی را راحت‌تر و تعداد پرونده‌ها را کم می‌کند

17:53 - 15 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۵۹۲
دسته بندی: جامعه ، عمومی
واعظی درباره اثرات خوب و نتایج اجرای شورای حل اختلاف رسانه‌ها گفت: این شورا روند قضائی را راحت‌تر می‌کند و هم فشار به دستگاه قضایی و دادگاه‌ها را و هم تعداد پرونده‌ها را کم می‌کند.

نرضا واعظی، مدیر مسئول سابق باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه ، درباره راه اندازی شورای حل اختلاف رسانه‌ای توسط رئیس قوه قضائیه گفت: راه اندازی شورای حل اختلاف یک اقدام مثبت و رو به جلو  در چارچوب اقدامات مناسب ریاست قوه قضائیه است.

استاد رسانه و عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما درباره اثرات مفید این شورا حل اختلاف افزود: بخش زیادی از مسائل بدون اینکه به مراجع رسمی قضائی برود در چارچوب شورای حل اختلاف قابل حل است به گونه‌ای که اگر به پرونده‌های حوزه رسانه‌ها توجه کنیم، معمولا منتهی به گذشت می‌شود و این اقدام که شورای حل اختلاف تشکیل شده است یک اقدام خوب و موثر است.

واعظی  درباره اثرات خوب و نتایج اجرای شورای حل اختلاف رسانه‌ها گفت: این شورا روند قضایی را راحت‌تر می‌کند و هم فشار به دستگاه قضایی و دادگاه‌ها را کم می‌کند و هم تعداد پرونده‌ها را کم می‌کند.

مدیر مسئول پیشین خبرگزاری دانشجویان ایران با بیان اینکه این امر یک اقدام  پسندیده است افزود: هرچند اجرای این امر یک پیش شرط دارد که اعضای شورای حل اختلاف از فعالان رسانه‌ای و خبرنگاران حوزه رسانه  بوده و  نسبت به کم و کیف مسائل رسانه‌ای از آگاهی برخوردار باشند و به قوانین این حوزه وقوف لازم را داشته باشند و بتواند به نحو مطلوب رضایت طرفین حاضر در شورا را جلب کنند و با توجه به حساسیت کار رسانه‌ای و خبرنگاری این اقدام  مناسب  است و از پرونده سازی برای خبرنگاران جلوگیری می‌کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *