رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

شورای حل اختلاف ویژه فرهنگ و رسانه از برخی پرونده سازی‌های غیر واجب جلوگیری می‌کند

16:26 - 15 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۵۶۹
مدیرکل فرهنگی خبرگزاری ایسنا گفت: به شخصه متخصص حقوق و قضا نیستم اما با تعریفی که شورای حل اختلاف دارم و همینطور سابقه‌ای که از دادسرای فرهنگ و رسانه به یادگار مانده، من به شدت با تاسیس شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه موافق هستم.

به شدت با تاسیس شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه موافق هستمعلیرضا بهرامی مدیرکل فرهنگی خبرگزاری ایسنا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ، درخصوص افتتاح شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه گفت: به شخصه متخصص حقوق و قضا نیستم اما با تعریفی که شورای حل اختلاف دارم، به شدت با تاسیس شورای حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه موافق هستم. 

وی در همین راستا ادامه داد: اتفاقات موجود و روند در دادسرای فرهنگ و رسانه بسیار غیرتخصصی بود و در بیشتر موارد با وجود تمام زحمت‌هایی که کشیده می‌شد راه به جایی نمی‌برد، در آن دادسرا معمولا افراد درباره مقولاتی نظر می‌دانند که اطلاعاتشان از شاکی و متشاکی کمتر بود و همین اتفاق کار را بسیار پیچیده و دشوار می کرد. 

مدیرکل فرهنگی خبرگزاری ایسنا ادامه داد: شرایط قبلی برای حل مشکلات و شکایت‌های موجود در عرصه فرهنگ و رسانه ناروا بود و اختلالات فراوانی را برای هر دو طرف به وجود می آورد.

بهرامی با تمجید از ایجاد شورای فرهنگ و هنر و رسانه خاطرنشان کرد: شورای حل اختلاف فرهنگ و رسانه بدون شک می‌تواند نگاهی تخصصی‌تر به امور داشته باشد، در ثانی این شورا می تواند پیش درآمدی برای تشکیل پرونده باشد، همین اتفاق از برخی پرونده سازی‌های غیر واجب جلوگیری می کند. 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *