رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

توضیحات رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال در خصوص قوانین انضباطی فیفا

15:18 - 15 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۵۵۹
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: تطبیق مقررات فیفا با تایید مجمع عمومی صورت می‌گیرد.

به گزارش گروه ورزشی ، احمدرضا براتی در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال اظهار داشت: مقررات انضباطی فیفا در خصوص مسابقاتی که زیر نظر فیفا برگزار می‌شود و سایر مواردی که کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فیفا صلاحیت ورود و صدور حکم دارند، اجرا می‌شود و همه فدراسیون‌های عضو فیفا مشمول آن هستند و این فدراسیون‌ها موظف هستند در مورد برخی مواد که فیفا انطباق با ن‌ها را برای فدراسیون‌های ملی الزامی اعلام نموده، مقررات انضباطی خود را با مقررات انضباطی فیفا تطبیق نمایند.

وی افزود: اگرچه سیاست ما در فدراسیون فوتبال، انطباق حداکثری با مقررات فیفا است، اما هیچ الزامی برای کپی کردن کلمه به کلمه مقررات فیفا وجود ندارد بلکه صرفا در مورد برخی مواد خاص که در خود مقررات فیفا الزامی اعلام شده باید مقررات خود را با مقررات فیفا تطبیق دهیم.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون تصریح کرد: در مورد مقررات انضباطی جدید فیفا باید به این مسئله توجه کرد که این مقررات حدود یک ماه است که منتشر شده و البته بنده پیش از این در خصوص مقررات جدید توضیحات تفصیلی (لینک) از طریق سایت فدراسیون فوتبال و در تاریخ ۲۱ تیر ارائه دادم. از سویی بخش قابل توجهی از این مقررات در آیین نامه‌های انضباطی و اخلاق ما دیده شده و در حال حاضر هم از طریق کمیته‌های مختلف اجرا می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین تطبیق کامل مقررات انضباطی فوتبال کشورمان با آیین نامه جدید فیفا مستلزم صرف مدت زمانی است که بتوانیم با در نظر داشتن مقررات و الزامات ملی و داخلی، الزامات بین المللی را در آن اعمال کنیم و البته از آنجایی که اصلاح مقررات انضباطی در صلاحیت مجمع عمومی است لذا تا قبل از تشکیل مجمع نمی‌توان انتظار تغییر مقررات را داشت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *