کسب و کار عجیبی که در حال رونق گرفتن است!/ رواج دلالی بین سایتی

9:07 - 16 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۵۴۳
در حال گشت‌وگذار در سایت‌های خرید و فروش بودم که با نکته عجیبی برخورد کردم؛ کالایی را دوشنبه در یکی از این سایتها دیده بودم و روز بعد آن با قیمت بالاتر در یکی دیگر از این سایتها مشاهده کردم.

سود دلالان سایت‌های خرید فروش چقدر است؟ گروه جامعه | زهرا اخگر: در حال گشت‌وگذار در سایت‌های خرید و فروش بودم که با نکته عجیبی برخورد کردم؛ کالایی را دوشنبه در یکی از این سایتها دیده بودم و روز بعد آن با قیمت بالاتر در یکی دیگر از این سایتها مشاهده کردم.

این کالا را در سایت اول جستجو کردم اما آگاهی آن را مشاهده نکردم؛ گویا به فروش رسیده بود، با فروشنده ارتباط گرفتم و از او در مورد کنجکاوی ام پرسیدم و او گفت که اجناس را در یکی از این سایتها خریداری می کند و در سایت دیگری به فروش می رساند؛ در ادامه متن گفت و گوی خبرنگار گروه جامعه با این فروشنده را می خوانید:

چند ماه است که اجناس را از سایتی خریداری می کنید و در سایت دیگر به فروش می رسانید؟

من تقریبا حدود ۸ ماهه که در این کار فعالیت دارم.

در ابتدای فعالیت چقدر سرمایه داشتید؟

این شغل را با دو میلیون سرمایه شروع کردم.

بیشتر چه کالاهایی را انتخاب می کنید؟

چون محیط زندگیم برای کالای بزرگ مناسب نبود کالا‌هایی مثل یخچال وگاز را نمی‌توانستم خریداری کنم، بیشتر کالا‌هایی مثل تلویزیون و رایانه و... برای خرید وفروش انتخاب می‌کنم.

اگر در دو خط بخواهید بگویید که دقیقا چه می کنید، چه می گویید؟

کالا‌ها را با قیمت مناسب از سایت «..» خریداری می‌کنم و با ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان سود، در سایت«...» آگهی می کنم، بعضی از کالاها را هم که افراد به دلیل مهاجرت و یا تغییر دکوراسیون، به مبلغ پایین‌تری می‌فروشند را با سود بالای ۵۰۰ هزار تومان می فروشم!

به طور میانگین چند کالا در ماه از این طریق به فروش می رسانید؟

معمولا ماهی حدودا 28 کالا را به فروش می رسانم اما اگر زمان فعالیتم را افزایش دهم می توانم تا 35 کالا را به فروش برسانم.

چطور شد که این کار به ذهن شما رسید؟

بعد از بررسی سایتهای خرید و فروش آنلاین به این نتیجه رسیدم که سایت «...» بازار قوی ندارد، از این‌رو کالای مورد نظر را از این سایت خریداری می کردم و در سایت «...» به فروش می رساندم.

البته این را هم بگویم که تنها من در این زمینه فعالیت نمی کنم و تعداد زیادی در مناطق مختلف تهران به صورت انفرادی و گروهی مشغول به رصد این سایت ها و خرید و فروش از همین راه هستند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *