رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

مبارزات با مگس زیتون همچنان ادامه دارد

14:11 - 17 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۵۰۳
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: از ابتدای شیوع و ظهور مگس زیتون در باغات زیتون کشور تاکنون بالغ بر هزار و ۶۰۰ هکتار مبارزه بر علیه این آفت صورت گرفته است.

سید محمدرضا میر در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصاد در خصوص شیوع مگس زیتون در کشور اظهار کرد: باتوجه به بارندگی‌های نامساعد و غیر منتظره‌ای که در اوایل سال جاری با آن مواجه بودیم، انواع آفت و بیماری‌ها در کشور شیوع پیدا کردند که ملخ‌های صحرایی، کرم خراط گردو و مگس زیتون از دسته این آفت‌ها هستند.

وی در ادامه افزود: مگس زیتون به تازگی شیوع زیادی در بین باغات زیتون در سه استان قزوین، زنجان و گیلان پیدا کرده و مبارزه بر علیه آن‌ها توسط کشاورزان با همکاری سازمان حفظ نباتات آغاز شده تا هرچه سریعتر از آسیب رسانی بیشتر آن‌ها جلوگیری شود.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات عنوان کرد: شیوع و ظهور مگس زیتون در هر فصلی از سال در باغات زیتون امکان پذیر است و از زمانی که شیوع پیدا می‌کنند تا آغاز مبارزات بر علیه آنها، خسارت‌های جزئی به محصول و درخت زیتون وارد می‌کنند.

میر در رابطه با مبارزات بر علیه مگس زیتون ادامه داد: آفت مگس زیتون جز آفات عمومی بوده که مبارزه با آن‌ها بر عهده کشاوزان است و سازمان حفظ نباتات فقط وظیفه آموزش و مشاوره را بر عهده دارد، اما در این مورد که شیوع ناگهانی رخ داده، این سازمان نیرو‌های خود را برای کمک به کشاورزان آماده کرده است.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون بالغ بر هزارو ۶۰۰ هکتار مبارزه بر علیه آفت مگس زیتون در باغات این محصول در سه استان قزوین، زنجان و گیلان انجام گرفته همچنین برخی باغات سنتی در شهر رودبار نیز مورد هدف این آفت قرار گرفته اند که به دلیل سعب العبور بودن این مناطق، مبارزات به صورت هوایی توسط پهپاد‌ها صورت گرفته است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *