شکست ناپذیری خادم‌الشریعه در مسابقات شطرنج آزاد چین

12:03 - 15 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۴۸۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
بانوی شطرنج‌باز کشورمان با کسب یک نورم استاد بزرگی و افزایش ۲۳ واحد ریتینگ به کار خود در رقابت‌های آزاد هونان چین پایان داد.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور نهم (پایانی) رقابت‌های آزاد هونان در چین صبح امروز (سه‌شنبه) برگزار شد و سارا خادم‌الشریعه نماینده شطرنج ایران برابر استاد بزرگ چینی با ریتینگ ۲۵۸۵ به تساوی رسید.

خادم‌الشریعه با این تساوی مجموع امتیازات خود را به عدد ۵ رساند و با ایستادن بر روی جایگاه شانزدهم به کار خود پایان داد. در پایان این رقابت‌ها گانگولی از هند (۲۶۳۸) با کسب ۷ امتیاز قهرمان شد و پس از او یویانگی از چین (۲۷۳۶) و باسم امین از مصر (۲۷۰۷) با ۶.۵ امتیاز در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

خادم‌الشریعه در رقابت‌های آزاد هونان در چین یکی از بهترین عملکرد‌های خود را داشت. نماینده شطرنج ایران در این رقابت ها، علاوه بر شکست‌ناپذیری موفق به کسب یک نورم استاد بزرگی و افزایش ۲۳ واحد ریتینگ شد. با این افزایش ریتینگ خادم‌الشریعه در رده‌بندی زنده شطرنجبازان بانوان جهان به رده پانزدهم صعود کرد.

نکته قابل توجه این مسابقات آنجا بود که خادم‌الشریعه در هر ۹ دور با حریفانی قوی‌تر از خودش بازی کرد. او برابر ۶ استاد بزرگ ۲۶۰۰+ (شامل یک سوپراستاد بزرگ)، یک پیروزی و پنج تساوی به دست آورد. سه حریف دیگر استادان بزرگ با ریتینگ نزدیک به ۲۶۰۰ بودند که آنها را متوقف کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *