دستگیری اعضای باند حرفه‌ای سارقان با ۲۵۰ فقره سرقت

11:42 - 15 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۴۴۸
رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری افرادی که اقدام به ۲۵۰ فقره سرقت دستگاه سیستم ترمز (ABS) از خودرو‌های سنگین و ترانزیت خارجی در آزاد راه‌های کشور کرده بودند خبر داد.

دستگیری اعضای باند سرقت دستگاه سیستم ترمزبه گزارش گروه جامعه ،سرهنگ "محمد نادربیگی "با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام شکایت تعدادی از رانندگان حمل و نقل ترانزیت مبنی بر افزایش وقوع سرقت سیستم ترمز (ABS) کامیون و تریلر در آزاد راه‌های تهران- کرج –قزوین پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه محرز شد، زمانی که رانندگان ماشین‌های سنگین، اقدام به پارک خودرو در حاشیه اتوبان‌های تهران –کرج -قزوین کرده و در حال استراحت بودند، سارقان اقدام به سرقت سیستم ترمز خودرو کرده و رانندگان زمان حرکت متوجه سرقت سیستم ترمز می‌شدند.

این مقام انتظامی گفت: با توجه به سرقت‌های اخیر از رانندگان تریلر حمل بار در گرمدره، شهرک محمدیه و زیباشهر قزوین که تعدادی از این سرقت‌ها نیز از خودرو‌های ترانزیت خارجی بود پیگیری پرونده با حساسیت ویژه در دستورکار عملیات ویژه پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: کارآگاهان با انجام تلاش‌های شبانه روزی و تحقیقات گسترده در نهایت یکی از سارقان سابقه دار را شناسایی و با تمرکز بر فعالیت‌های نامبرده مشخص شد که وی نیز راننده خودرو سنگین است که به همراه ۶ نفر دیگر با تشکیل یک باند، اقدام به سرقت در محور‌های اصلی استان تهران و البرز می‌کنند.

سرهنگ نادر بیگی گفت: با اقدامات پلیسی گسترده مخفیگاه متهمان شناسایی و در یک عملیات همزمان ۷ نفر از متهمان که از سارقان سابقه دار هستند و یکی از اعضای باند نیز به جرم قتل یک کارگر ساختمانی در جاده کرج –چالوس تحت تعقیب بود، دستگیر شدند.

وی افزود: متهمان در بازجویی‌های ماموران به ۲۵۰ فقره سرقت ABS خودرو‌های تریلر و ترانزیت خارجی در سطح کشور اعتراف و اقرار کردند که در هنگام شب و زمان استراحت رانندگان در حاشیه اتوبان و آزاد راه‌ها اقدام به سرقت کرده و اموال مسروقه را به ۲ مالخر به قیمت پایین‌تر از ارزش واقعی فروخته اند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: با تلاش کارآگاهان مالخران اموال مسروقه نیز دستگیر و به خرید ۱۲۰ دستگاه ABS از سارقان اعتراف کردند.

وی گفت: متهمان در ادامه بازجویی‌ها به ۵۰ فقره سرقت خودرو و داخل خودر‌های سواری نیزاعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که تا کنون ۳۰ نفر از مال باختگان شناسایی شدند خاطرنشان کرد: تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *