کاهش پیک مصرف برق در سال جاری/ ۱۰ درصد انرژی برق کشور در تهران مصرف می‌شود

10:52 - 15 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۴۳۴
دسته بندی: اقتصاد ، اقتصاد ایران
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: پیش بینی مصرف در پیک سال جاری ۵ هزار مگاوات بود که با همکاری مردم و دستگاه‌های دولتی پیک مصرف ۴ هزار و ۶۶۰ مگاوات به ثبت رسید.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد ، حسین صبوری در نشست خبری اظهار کرد: درحال حاضر ۱۳ میلیون مشترک در شهر تهران وجود دارد که ۱۰ درصد انرژی برق کل کشور در این شهر استفاده می‌شود.

وی افزود: در حوزه برق ۷۶ درصد از مشترکین خانگی هستند که ۴۰ درصد انرژی برق تهران را مصرف می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اشاره به پیک مصرف برق گفت: از پیک سال گذشته تا به امروز حدود ۱۰۰ هزار مشترک به شبکه اضافه شدند و امسال یک درجه افزایش دما را نسبت به سال گذشته شاهد بودیم.

صبوری خاطر نشان کرد: پیش بینی مصرف در پیک سال جاری ۵ هزار مگاوات بود که با همکاری مردم و دستگاه‌های دولتی پیک مصرف ۴ هزار و ۶۶۰ مگاوات به ثبت رسید.

وی در خصوص برنامه‌های این شرکت برای کاهش پیک مصرف اظهار کرد: استفاده از مولد‌های بخش‌های دولتی و خصوصی از ساعت ۱۲ تا ۱۴ باعث شد میانگین ۱۰۰ مگاوات مولد خود تامین وارد مدار شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان اینکه تغییری در ساعات اداری تهران رخ نداد گفت: با توجه به بخشنامه ابلاغی از سوی استانداری۱۰۰۰ سازمان را مورد هدف گذاری قرار دادیم و مصرف ان‌ها را بررسی کردیم.

صبوری خاطرنشان کرد: روش‌های مدیریت مصرف به ادارات ارائه شد و در نهایت سازمان‌هایی که بخشنامه را رعایت نمی‌کردند در ابتدا با اخطار کتبی سپس با قطعی ۲ ساعته برق روبرو می‌شدند.

وی افزود: برنامه دیگر در راستای مدیریت مصرف هوشکند سازی کنتور مشترکین برق بود که در سال جاری ۲۰۰ هزار مشترک خانگی و تجاری به کنتور هوشمند مجهز شدند.
 
 مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران طرح ملی قبض سبز را یکی دیگر از پروژه های اجرای سیاست دولت الکترونیک، رفاه مردم و حفاظت از محیط زیست دانست و گفت: قبوض کاغذی از ابتدای مهر ماه جمع آوری می شود و صورتحساب‌ها از طریق پیامک ارسال می‌شود.

وی افزود: تاکنون حدود 40 درصد مشترکان که بالغ بر 1.8 میلیون نفر مشترک می شود تلفن همراه خود را ثبت کرده‌اند که در چند روز اینده قبوض آنها حذف خواهد شد.

صبوری خاطرنشان کرد: مشترکین برای ثبت تلفن همراه خود می‌توانند شماره *10001521  و یا سایت WWW.TB.TB.IR و یا سامانه‌های 1521 و 121 مراجعه کنند.

برنامه ریزی برای دریافت pdf قبوض برق از طریق پیامک

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در پاسخ به سوال در خصوص جزئیات پیامک های دریافتی پرداخت قبوض برق گفت: مشترکانی که نیاز به رویت قبوض برق با جزئیات دارند می توانند با مراجعه به سایت جزئیات کامل را مشاهده کنند.

وی افزود: در پیامک های دریافتی مشترکان فقط رقم پرداخت و تاریخ پرداخت ثبت شده که با برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است pdf قبض نیز قابل دریافت شود.

صبوری خاطرنشان کرد: با توجه به امکان دریافت تمامی قبض های برق از طریق سایت، مشترکان نگران قبض های دریافتی خود نباشند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در خصوص برنامه کاهش تلفات برق خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ میزان تلفات ۷.۳ درصد بود که با برنامه‌ریزی انجام شده تا سال ۹۷ به ۶.۴ درصد رسید از طرفی برای سال ۱۴۰۰ حدود ۶ درصد هدف‌گذاری شده است.

وی در رابطه با قطع برق استخراج‌کنندگان بیت‌کوین اظهار کرد: تاکنون ۹ مورد در شهر تهران شناسایی شده که نسبت به قطع برق آن‌ها اقدام شده و باید برای وصل برق مراحل قانونی را طی کنند.   

صبوری در مورد افزایش نرخ تعرفه مشترکین خانگی پرمصرف تاکید کرد: اجرای این طرح برای ایجاد درآمد نیست و فقط برای تبدیل پرمصرف‌ها به خوش‌مصرف‌ها اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در ادامه تصریح کرد: الگوی مصرف شهر تهران در چهار ماهه تابستان ۳۰۰ کیلووات و غیر از تابستان ۲۰۰ کیلووات است.  


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *