رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

لاریجانی: دشمنان می‌دانند کوچکترین ضربه‌ای بزنند پاسخ محکمی دریافت خواهند کرد

11:15 - 15 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۴۲۸
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس مجلس با اشاره به اینکه برخی تصور می‌کنند دشمان ما به دنبال جنگ با ایران هستند، گفت: ممکن است برخی ازکشور‌های منطقه و همچنین رژیم صهیونیستی، برنامه‌های اینچنینی تدارک دیده باشند، اما آنان به خوبی می‌دانند که اگر کوچکترین ضربه‌ای به ایران بزنند پاسخ محکمی از طرف ما دریافت خواهند کرد.
لاریجانی:به گزارش خبرنگار گروه سیاسی ، علی لاریجانی در آیین بزرگداشت روز خبرنگار که پیش از ظهر امروز در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت:بنده خوشحالم که خانم عبدالمحمدی را در این جلسه می‌بینیم و از خداوند شفای عاجل برای ایشان تقاضا می‌کنیم. همچنین یاد مرحوم مردوخی را گرامی هم در این نشست گرامی می‌داریم.

لاریجانی بیان داشت: خبرنگاران در این جلسه درباره جایگاه خبر و اهمیت آن مطالبی درستی را بیان کردند.

وی افزود:جایگاه خبرنگاران باید حفظ شود و مورد حمایت قرار گیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همانطور که مطلع هستید تلاش‌هایی انجام شد تا طرح نظام رسانه‌ای و قانون مطبوعات در رابطه با حمایت از خبرنگاران آماده شود، اما دولت پیش از اینکه مجلس طرحی در این زمینه ارائه دهد عنوان داشت که لایحه‌ای را مد نظر دارد بنابر این ما صبر کردیم تا دولت در این رابطه لایحه‌ای به مجلس ارائه دهد.

لاریجانی با اشاره به تاخیر در ارائه لایحه‌ای درباره نظام رسانی و مطبوعاتی از سوی دولت به مجلس گفت: به همین دلیل ما به کمیسیون فرهنگی تاکید کردیم طرحی که پیش از این مورد رسیدگی بود را مجددا بررسی کرده و در مدت باقی مانده از مجلس به صحن ارائه کنند لذا این کار در حال نهایی شدن است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخگویی به دغدغه خبرنگاران مبنی بر حمل گوشی هوشمند در مجلس گفت: این مسئله بیشتر جنبه حفاظتی دارد و مربوط به مسئولان حفاظت می‌شود.

وی خطاب به خبرنگاران بیان کرد: در حال حاضر ما در شرایط ویژه‌ای در کشور قرار داریم و باید به صورت مشترک با یکدیگر به مسائل کشورمان توجه کنیم.

لاریجانی در ادامه با اشاره به خروج آ‌مریکا از برجام تاکید کرد: در دو سال اخیر و پس از خروج آمریکا از برجام وضعیت کشور از جهات مختلف متفاوت شد که این مسئله هم در وضعیت داخلی و هم در روابط بین الملل برجسته گشت لذا ما باید تحلیل درستی از رفتار‌های آمریکا داشته باشیم و بدانیم که هدف حریفمان از اقداماتی که انجام می‌دهد چیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی تصور می‌کنند دشمان ما به دنبال جنگ با ایران هستند بیان داشت: ممکن است برخی ازکشور‌های منطقه و همچنین رژیم صهیونیستی، برنامه‌های اینچنینی تدارک دیده باشند، اما آنان به خوبی می‌دانند که اگر کوچکترین ضربه‌ای به ایران بزنند پاسخ محکمی از طرف ما دریافت خواهند کرد و پایگاه‌های آمریکا در منطقه گرفتار خواهد شد لذا آن‌ها اگر مختصر عقلی داشته باشند وارد جنگ با ایران نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه ما باید جنس کار حریف را بشناسیم، بیان داشت: به نظر می‌سد که دشمنان ما دو هدف را دنبال می‌کنند یکی فشار‌های اقتصادی درون ایران و در مرحله بعد جلوگیری از توسعه اقتصادی کشور، آن‌ها در هدف اول می‌خواهند با فشار‌های اقتصادی درون ایران مشکل ایجاد کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌کوشند با فشار بر مردم نارضایتی اقتصادی ایجاد کنند بیان داشت: آمریکایی‌ها می‌کوشند در کنار این موضوع بی‌اعتمادی در سطح ملی را بوجود بیاورند این موضوعات را می‌توان در صحبت‌های آقایان دید لذا همین آقای هوک که موجود عجیب و غریبی هم هست از این حرف‌ها خیلی زده که ساده‌ترین راه افزایش مشکلات درونی، ایجاد بی‌اعتمادی در کشور است.

لاریجانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌کوشند در مرحله بعد جلوی توسعه اقتصادی کشور را بگیرند گفت: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند تا ایران نتواند به عنوان کشوری پرجمعیت و موثر در منطقه قدرت اقتصادی داشته باشد. به نظر می‌رسد مسئله اصلی و کانون و هدف‌گیری آن‌ها بر این موضوع است البته که توهم دارند و در این توهمات گرفتار تندروی و فساد شده‌اند که در نهایت هم موفق نخواهند شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها در همین روش به دنبال آن هستند تا با افرادی که در کشور‌های مختلف به نحوی ارتباط دارند هراس از نظر اقتصادی و تحریم‌ها ایجاد کنند همچنین می‌کوشند هراس سیاسی و امنیتی برای افراد و کشور‌های منطقه بوجود آورند که خوشبختانه نظام جمهوری اسلامی داهیانه در این زمینه تصمیم گیری کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه گفت: وزیر امور خارجه زحمات زیادی برای تقویت روابط ایران با سایر کشور‌ها انجام داد.

وی ادامه داد: آقای ظریف به دلیل نقش زیادی که در افشای مسیر غلط آمریکا داشت تحریم شد و ما باید با حربه‌های دشمن مقابله کنیم و اصحاب رسانه هم در این زمینه مسئول هستند.

لاریجانی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد ملی در رسانه‌ها بیان داشت: رسانه‌ها به جای مایوس کردن مردم و ارائه گزارشات منفی بایدنکات مثبت را به مردم بگویند برای مثال باید دولت و مجلس را واقف کنند که از توانمندی‌های و ظرفیت‌های مختلف اقتصادی کشور استفاده کنند چرا که بسیاری ظرفیت‌های بالقوه ما بالفعل نشده و متاسفانه واردات در بخشی از جهات بسیار زیاد است.

وی با اشاره به تصویب قانونی برای توسعه اقتصادی روستا‌ها در مجلس گفت: این موضوع فرصت خوبی برای جذب جوانان در روستا‌ها و ارتقای شغلی آنان است که توقع ما آن بودکه رسانه‌ها بیش از این بر روی این مسئله کار می‌کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه گاهی اوقات برخی از مسائل فرعی در رسانه‌ها برجسته می‌شود گفت: این در حالی است که نباید به این اختلافات دامن زده شودو باید حواس‌ها در انعکاس اخبار و اطلاعات جمع‌تر باشد در صورتی که رسانه‌ها توجه زیادی به ظرفیت‌های کشور کنند، دشمنان دیگر نمی‌توانند ارتباط با ایران را کنار بگذارند، اما اگر ما اینچنین نباشیم و اخبار مایوس کننده را بر جسته کنیم فشار‌های دشمن به ما زیاد خواهد شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *