زمان انتخاب رشته کنکور ۹۸ اعلام شد/ ظرفیت رشته‌های پزشکی در کنکور ۹۸

10:37 - 15 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۴۲۰
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خدایی گفت: انتخاب رشته ۲۰ مرداد تا ۲۴ مرداد است. با مراجعه به سایت سازمان انتخاب رشته با آزمون بر اساس سوابق تحصیلی را مشاهده می‌کند و کلیه داوطلبان حتی اگر غیبت داشتند یا در آزمون شرکت نکرده‌اند، می‌توانند در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنند.

زمان انتخاب رشته کنکور ۹۸ اعلام شد/ ظرفیت رشته‌های پزشکی در کنکور ۹۸به گزارش خبرنگار گروه جامعه ، ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در نشست خبری ریاست سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۸ اظهار کرد: آزمون سراسری سال ۹۸ و ۱۴، ۱۳ تیر در ۳۸۱ شهرستان و ۵۸۱ حوزه و ۱۹ کشور خارجی برگزار شد.


وی در ادامه گفت: بیشترین شرکت کننده به ترتیب در گروه تجربی و بعد از آن علوم انسانی و سپس ریاضی و بعد زبان و هنر بودند.


خدایی در ادامه بیان کرد: در آزمون امسال ۶۵ هزار نفر افزایش داوطلب داشتیم و ۵۷۷ هزار نفر نظام قدیم و ۵۴۲ هزار نفر نظام جدید بودند. نتیجه اولیه فردا چهارشنبه اعلام می‌شود.


در مجموع ۷۶۷ هزار ۴۷۲ نفر افزایش ظرفیت نسبت به سال گذشته داریم. ۷۶۷ هزار نفر ۵۹۶ هزار نفر بر اساس سوابق تحصیلی و ۱۷۱ هزار نفر با آزمون در کنکور ۹۸ شرکت کردند. در مجموع ۱۲۸ هزار نفر امسال در کنکور حاضر شدند و در دوره روزانه ۳۵۹ هزار نفر ظرفیت داریم و ۲۴ هزار ۵۵۴ هزار نفر برای دانشگاه‌های فرهنگیان ظرفیت داریم.

 

وی  گفت: برای سه رشته پزشکی، دامپزشکی، دندان پزشکی ۸ هزار ۳۸ نفر ظرفیت در کنکور ۹۸ داریم.

 

خدایی  بیان کرد: امسال برای ۴ استان خوزستان لرستان گلستان و خراسان شمالی ظرفیت مازاد تا ۵ درصد برای سیل زده‌ها اختصاص داده شد.

 

زمان انتخاب رشته کنکور ۹۸ از ۲۰ تا ۲۴ مرداد

خدایی افزود: انتخاب رشته ۲۰ مرداد تا ۲۴ مرداد است. با مراجعه به سایت سازمان انتخاب رشته با آزمون بر اساس سوابق تحصیلی را مشاهده می‌کند و کلیه داوطلبان حتی اگر غیبت داشتند و یا در آزمون شرکت نکرده اند می‌توانند در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنند.

زمان انتخاب رشته مجازی

خدایی افزود: برای انتخاب رشته داوطلبان ۳ بسته راهنما فراهم شده است. انتخاب رشته مجازی روز شنبه و یک شنبه در سایت سازمان سنجش فعال خواهد شد و داوطلبان با هزینه اندکی می‌توانند در این انتخاب رشته مجازی شرکت کنند.
رئیس سازمان سنجش در ادامه بیان کرد: برای جلوگیری از کلاهبرداری که سعی می‌کنند داوطلب را به رویا پردازی سوق دهند به همین دلیل از داوطلبان تقاضا می‌شود به انتخاب رشته مجازی سازمان توجه کنند و متوجه شوند که جایگاه آن‌ها با توجه به رتبه آن‌ها کجاست.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *