احیای زاینده رود در گرو انتقال آب/ مشکلات زیست محیطی کاهش یافته است

4:00 - 16 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۴۰۰
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت احیای زاینده رود، گفت: اکنون هر ماه ۱۰ روز آب در زاینده رود جاری می‌شود.

احیای زاینده رود در گرو انتقال آب/ مشکلات زیست محیطی کاهش یافته استسید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار ، با اشاره به وضعیت زاینده رود، گفت: با سرازیر شدن آن در زاینده رو علاوه بر بهبود وضعیت روحی مردم کشاورزی در پایین دست نیز رونق گرفته است.


وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر آب زاینده رود از سرشاخه‌های کوهرنگ تامین می‌شود، افزود: حق آبه تعریف شده برای احیای زاینده رود باز بودن فصلی آب در هر ماه ۱۰ روز است که همین موضوع توانسته بسیاری از مشکلات زیست محیطی را در منطقه برطرف کند.


موسوی لارگانی با بیان اینکه انتقال دائمی آب به زاینده رود فعلا منتفی است، تصریح کرد:احیای زاینده رود نیازمند هکاری استان‌های مختلف همجوار برای انتقال آب است.


این نماینده مردم در مجلس دهم، برای تامین آب در زاینده رود سه تونل حفر شده که تونل اول و دوم با پول مردم تکمیل شده است، گفت: متاسفانه در تونل سوم با وجود اتمام مراحل حفاری از دولت اصلاحات تاکنون هنوز آبی برای احیای زاینده رود جاری نشده است.


موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه در حال حاضر پشت سد زاینده رود ۶۵۰ میلیون متر مکعب آب وجود دارد که فقط برای تامین آب آشامیدنی اصفهان ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب نیاز است، افزود: با توجه به کمبود آب برای مصارف کشاورزی نیاز به انتقال آب از سایر مناطق به زاینده رود احساس می‌شود.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه مانع شدن استان‌های همجوار در انتقال آب به زاینده رود اجازه بهبود وضعیت را در استان نمی‌دهد در حالی که بسیاری از افراد استان‌های همجوار در اصفان اقامت دارند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *