کاهش دما در نوار شمالی و شرقی کشور/پیش بینی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک در زابل

9:01 - 15 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۳۷۶
کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را تشریح کرد.

کاهش دما در نوار شمالی و شرقی کشور/پیش بینی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک در زابلکبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه ، با اشاره به شرایط جوی کشور طی روز‌های آتی گفت: امروز در استان‌های ساحلی خزر و استان اردبیل بارش باران و وزش باد رخ می‌دهد.


وی ادامه داد: در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در خراسان شمالی شمال آذربایجان شرقی و غربی، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، زنجان، تهران و سمنان رگبار پراکنده را خواهیم داشت که گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد شد.


این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه بیشترین بارش‌ها به استان‌های گیلان و مازندران مربوط می‌شود، گفت: کاهش دما در نوار شمالی و شرقی کشور بین ۴ تا ۷ درجه پیش بینی می‌شود.


رفیعی با تاکید بر اینکه بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر به تناوب تا شنبه به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت، افزود: فردا در ساعات بعد از ظهر در برخی مناطق خراسان شمالی و همدان بارش‌ها ادامه پیدا می‌کند البته گاهی رعد و برق و وزش باد موقتی پیش بینی می‌شود.


وی با بیان اینکه در پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل پدیده غالب وزش باد شدید گاهی باد و گرد و خاک خواهد بود، گفت: گرد و خاک به کاهش دید افقی منجر می‌شود.


رفیعی با تاکید بر اینکه دریای خزر امروز و فردا مواج خواهد بود، تصریح کرد: برای تهران آسمان صاف و ابری پیش بینی می‌شود گخ حداکثر دما ۳۸ درجه و حداقل دمای فردا صبح ۲۵ درجه پیش بینی شده است.


کارشناس سازمان هواشناسی کشور همچنین یادآور شد: خنک‌ترین مرکز استان شهرکرد با ۱۱ درجه بوده و اهواز با ۴۶ درجه گرم‌ترین استان کشور است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *