انگلیس در تاریخ مقرر اتحادیه اروپا را ترک می‌کند

20:00 - 14 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۲۸۷
سخنگوی نخست وزیر انگلیس می‎گوید که تحت هر شرایطی این کشور در ضرب الاجل تعیین شده اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.
انگلیس در تاریخ مقرر اتحادیه اروپا را ترک می‌کندبه گزارش گروه بین الملل ؛ سخنگوی «بوریس جانسون» روز دوشنبه اعلام کرد کشورش تحت هر شرایطی اتحادیه اروپا را در ۳۱ اکتبر (۹ آبان) ترک خواهد کرد.

به گزارش رویترز، سخنگوی نخست وزیر انگلیس در پاسخ به گزارش‌هایی مبنی بر اظهارات یکی از مشاوران دولت که گفته بود پارلمان شانس خود برای مخالفت با برگزیت بدون توافق را از دست داده، گفت مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد. انگلیس اتحادیه اروپا را در ۳۱ اکتبر ترک خواهد کرد.

وی افزود انگلیس به تلاش برای دستیابی به توافق با اتحادیه از طریق ادامه مذاکرات با این اتحادیه ادامه خواهد داد و امیدوار است که این بلوک موضع خود در مورد مرز ایرلند شمالی، مهم‌ترین بحث مذاکرات را تغییر بدهد.

روزنامه ساندی تلگراف گزارش داد «دومینیک کامینگز» یکی از طراحان کمپین خروج از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ و مشاور ارشد بوریس جانسون، به وزرا گفت جانسون در صورت از دست دادن رای اعتماد در پارلمان می‌تواند انتخاباتی عمومی را پس از ضرب الاجل ۳۱ اکتبر برگزار کند.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس تاکید کرد: "انگلیس در هر شرایطی در تاریخ ۳۱ اکتبر اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. اما و اگری وجود ندارد. "

او افزود: "سیاستمداران نمی‌توانند انتخاب کنند به چه آرایی احترام بگذارند. آن‌ها وعده دادند به نتیجه همه پرسی احترام بگذارند. "

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به چالشی بزرگ برای این کشور تبدیل شده است. این موضوع که تاکنون سبب سقوط دولت «ترزا می» شد، مشکلات سیاسی و اقتصادی زیادی را برای انگلیس به وجود آورده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *