رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

چرا خسارات کشاورزان سیل‌زده شادگانی با تاخیر پرداخت می‌شود؟

8:00 - 15 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۲۸۴
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
استاندار خوزستان گفت: یکی از مشکلات جهت تاخیر در بازپرداخت خسارات به کشاورزان شادگانی، مربوط به سند زمین‌های کشاورزی است، خیلی از عزیزانی که برای دریافت خسارت مراجعه کرده‌اند، زمین‌شان سند ندارد یا در زمینی که در حریم رودخانه است، کشت کرده‌اند.
استاندار خوزستانغلامرضا شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، درباره اینکه گفته می شود «جلوی پرداخت خسارات به کشاورزان سیل‌زده شادگانی گرفته شده و روند رسیدگی‌ها مناسب نیست»، اظهار کرد: بله، روند پرداخت خسارات به کشاورزان شادگان کند است و دلایلی هم دارد.

وی ادامه داد: پژوهشگاه فضایی باید میزان خسارات کشاورزان را تایید و بررسی کند که آنها به تدریج کار تایید را انجام می‌دهند و تا تایید نکنند ما هم نمی‌توانیم به کشاورزان پرداخت خسارت داشته باشیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه درصد مغایرت میزان خسارات در خوزستان نسبت به استان‌های دیگر بسیار کمتر است، تاکید کرد: این پژوهشگاه با عکس‌های ماهواره‌ای قبل و بعد از سیل تایید می‌کند که در کدام زمین کشت صورت گرفته و کجا کشت صورت نگرفته است.

شریعتی گفت: مشکل دیگر در تاخیر بازپرداخت خسارات به کشاورزان شادگانی، مربوط به سند زمین‌های کشاورزی است، خیلی از عزیزانی که برای دریافت خسارت مراجعه کرده‌اند زمین‌شان سند ندارد یا در زمینی که در حریم رودخانه است، کشت کرده ‌اند. 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *