رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کلاهبردار حرفه‌ای با پوشش اخذ وام بانکی در قم دستگیر شد+عکس

14:59 - 14 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۲۵۱
فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد و گفت: متهم با پوشش اخذ وام بانکی مبالغ هنگفتی را از سوژه‌های مورد نظر سرقت می‌کرد.

به گزارش گروه جامعه ،سردار "عبدالرضا آقاخانی" در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری با شگرد اخذ وام، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد، متهم با خودرو‌های گرانقیمت و جعل عناوین مدیرعامل شرکت و قاضی اقدام به شناسایی سوژه‌های خود که غالباً بانوان هستند، کرده و پس از آشنایی مقدماتی در پوشش اخذ وام بانکی، مبالغی از آنان برای افتتاح حساب دریافت و سپس متواری می‌شود.

کلاهبردار حرفه‌ای با پوشش اخذ وام بانکی در قم دستگیر شد+عکس

سردار آقاخانی ادامه داد: با توسعه فعالیت‌های پلیسی، متهم به هویت "علیرضا مشهدی غلام" دارای ۹ فقره سابقه کیفری شناسایی و طی نیابت قضائی در پایتخت پس از تعقیب و مراقبت‌های تخصصی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان افزود: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به بزه انتسابی اعتراف کرد و تا کنون نیز ۱۳ شاکی با مصادیق کلاهبرداری، سرقت و اعمال منافی عفت از استان‌های مختلف به ارزش تقریبی ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری شناسایی شده اند.

وی ابراز داشت: با توجه به دستور قضائی مبنی بر انتشار تصویر بدون پوشش متهم و با عنایت به اینکه کلاهبرداری با این شگرد همچنان در سایر استان‌ها متصوراست، مال باختگان می‌توانند برای شکایت به پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم مراجعه کنند.

سردار آقاخانی به همشهریان به خصوص بانوان توصیه کرد: شهروندان خصوصاً بانوان، توجه داشته باشند که برای اخذ وام و تسهیلات می‌بایستی صرفاً به بانک‌ها مراجعه کنند و اشخاصی که به ظاهر دارای تمکن مالی و از روابط عمومی بالایی برخوردار هستند به هیچ عنوان قابل اعتماد نبوده چرا که امکان خسارات مادی و معنوی جبران ناپذیری متصور است.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: سرانجام متهم به همراه پرونده متشکله تحویل مرجع قضائی استان شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *