ورود و استقرار بیش از ۷۸ هزار زائر و عوامل اجرایی حج تمتع در عربستان

14:07 - 14 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۲۲۲
علیرضا رشیدیان گفت: تاکنون بالغ بر 78 هزار و 834 زائر و عوامل اجرایی کشورمان به سرزمین وحی وارد شده اند.

ورود و استقرار بیش از ۷۸ هزار زائر و عوامل اجرایی حج تمتع در عربستانبه گزارش خبرنگار گروه جامعه ، رشیدیان گفت: تا کنون بالغ بر 78 هزار و 834 زائر و عوامل اجرایی کشورمان به سرزمین وحی وارد شده اند.


به گفته وی، ۴۳ هزار و ۷۵۳ زائر با ۱۹۱ پرواز به مقصد فرودگاه مدینه و مابقی از طریق فرودگاه جده وارد عربستان شده اند.

 


وی با بیان اینکه عملکرد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی که امسال عملیات انتقال زائران کشورمان را عهده دار شده است، با وجود حجم سنگین کار تاکنون مناسب بوده است، چنانکه متوسط تاخیر در پرواز‌ها ۲۵ دقیقه است و در این میان بیش از ۶۱ درصد پرواز‌ها بدون تاخیر انجام شد.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار کرد: از کل زائران ورودی به عربستان هم اکنون ۸۳ هزار و ۶۳۳ نفر در مکه استقرار یافته اند که ۴۱ هزار و ۴۳ نفرآنان زائران مدینه اول هستند که از شهر پیامبر (ص) در قالب ۲۹۴ کاروان به مکه انتقال یافته و در واقع تعداد زائران ما در مدینه به صفر رسیده است.


وی در زمینه خدمات ارائه شده به زائران طی این مدت ادامه داد: طی این مدت در حوزه بهداشت و پزشکی ۱۳۱ هزار و ۷۲۳ زائر درمطب‌ها و درمانگاه‌ها ویزیت شده اند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۱۶۷ نفر هم ویزیت تخصصی شده اند.


رشیدیان تصریح کرد: همچنین در این میان ۶۳۱ نفربه علل مختلف در بیمارستان مرکز پزشکی حج و ۲۰۹ نفر هم در بیمارستان سعودی بستری شدند.


رئیس سازمان حج و زیارت عنوان کرد: بخش عمده این افراد ترخیص شده اند، هم اکنون ۱۵ نفردر بیمارستان سعودی و ۴۳ نفر دیگر درمرکز پزشکی حج بستری می‌باشند.


وی افزود: در حوزه تغذیه هم در حال حاضر روزانه ۱۸۰ هزار پرس غذا طبخ و توزیع می‌شود ضمن آنکه هر روز ۳۵ هزار قرص نان پخت می‌شود.


رئیس سازمان حج و زیارت خدمات حوزه حمل و نقلی را هم گسترده خواند و گفت: در کنار کار نقل و انتقال زائران در مسیر‌های برون شهری بین مدینه و جده بویژه طی این ایام کار انتقال زائران در مکه سنگین است و در قالب ۱۹ ایستگاه ۲۱۶ دستگاه اتوبوس و کوستر به زائران خدمات می‌دهند که این روز‌ها اوج فعالیت بخش‌های مختلف در خدمت رسانی به زائران است.

 انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *