روابط دمشق و تهران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی استراتژیک است

13:22 - 14 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۱۹۰
مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه ضمن تاکید بر قدمت روابط حسنه دمشق و تهران، گفت این روابط تحت تاثیر اقدامات و اظهارات طرف سوم قرار نخواهد گرفت.
روابط دمشق تهران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی استراتژیک استبه گزارش گروه بین الملل ؛ «بثنیه شعبان» مشاور «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه می‎گپوید روابط دمشق و تهران استراتژیک بوده و تحت تاثیر اظهارات طرف سوم قرار نمی‌گیرد.

به گزارش پایگاه الوطن سوریه، شعبان در مراسمی در مرکز فرهنگی «طرطوس» گفت روابط سوریه با ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی روابطی تاریخی و استراتژیک بوده و تحت تاثیر سخنان و اقدامات افراد تحت خدمت منافع صهیونیسم قرار نمی‌گیرد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر مخالفت سوریه با هرگونه مداخله خارجی در تدوین قانون اساسی این کشور گفت مردم سوریه در این مورد تصمیم گیری خواهند کرد.

این مقام سوری همچنین بلندی‌های اشغالی «جولان» را بخشی از قلمرو سوریه دانسته و گفت این سرزمین به خاک سوریه بازخواهد گشت.

مشاور رئیس جمهور سوریه در مورد بازگشت سوریه به اتحادیه عرب نیز اظهار داشت سوریه تنها زمانی به این بلوک عربی بازخواهد گشت که این بلوک به اخذ تصمیمات مستقل پرداخته و آلت دست غرب نباشد.

موضوع بحث برانگیز منطقه امن از دیگر موضوعاتی بود که شعبان به آن پرداخت.
 
وی گفت سوریه اساسا چنین منطقه‌ای را به رسمیت نمی‌شناسد و ایجاد آن زمانی ممکن خواهد بود و به رسمیت شناخته خواهد شد که تحت حاکمیت دولت سوریه ایجاد و اداره شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *