مرگ ۱۰ هزار نفر بر اثر گرما در آلمان در سال ۲۰۱۸

10:34 - 14 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۱۰۲
گرمای بی‌سابقه در آلمان شمار مرگ و میر در این کشور را افزایش داده است. کارشناسان شمار فوتی‌های ناشی از افزایش دما در این کشور را در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰هزار نفر اعلام کرده‌اند.

مرگ ۱۰ هزار نفر بر اثر گرما در آلمان در سال ۲۰۱۸به گزارش  گروه فضای مجازی ،  روزنامه‌های آلمانی از مرگ ۱۰ هزار شهروند این کشور در اثر گرمای تابستان ۲۰۱۸ میلادی خبر می‌دهند.

روزنامه آلمانی"فرانکفورتر آلگماینه" بر پایه آمار مقدماتی دریافتی از مقام‌های مسئول آلمان می‌نویسد که ما‌ه‌های تابستان برای شهروندان آلمان به شدت مرگ‌آفرین شده است؛ در حالی که به طور نسبی شمار مرگ و میر در ماه‌های ژوئیه و اوت کم است و بیش‌ترین میزان مرگ و میر مربوط به فصل زمستان و زمان شیوع سرماخوردگی می‌شود.

 

به گفته اداره فدرال آلمان، در اوت سال گذشته (۲۰۱۸) میزان مرگ و میر به ۱۴/ ۸ درصد از کل سال رسید که از سال ۲۰۰۳ به این طرف سابقه ندارد.

 

فرانکفورتر آلگماینه می‌نویسد که کارشناسان شمار فوتی‌های ناشی از افزایش دما در این کشور را در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰هزار نفر اعلام کرده‌اند.

 

به نوشته این روزنامه هنوز تفسیر روشنی درباره این افزایش شدید آماری به دست نیامده، ولی بتینا زومر، کارشناس اداره فدرال آمار آلمان می‌گوید: «این که در اوت سال ۲۰۱۸ نسبت به سال‌های دیگر تعداد بیش‌تری فوت کرده‌اند می‌تواند ناشی از گرمای شدید باشد.»

 

با این همه یورگن کروپ از مؤسسه تحقیقات آب و هوایی پوتسدام به این روزنامه گفته است، نمی‌توانیم به طور مستقیم رابطه این دو را اثبات کنیم. به باور او، بر اساس داده‌های فعلی هنوز نمی‌توان سناریویی فاجعه‌بار از تلفیق افزایش دمای هوا و شدت مرگ و میر تعریف کرد.

 

کروپ می‌گوید، امواج گرما توانسته خطر مرگ در افراد مسن را افزایش دهد، اما گرمای شدید به خودی خود به مرگ منجر نشده است.

 

سالمندان و بیماران، دو گروه پرخطر

روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه" گزارش می‌دهد که بر اساس آمار برگرفته از ۱۵ ایالت در آلمان، میزان مرگ و میر در روز‌های داغ بین ۲۳ ژوئیه و نهم اوت در سال گذشته بالا رفته و نسبت به سال ۲۰۱۷ بیش از هشت‌هزار نفر افزایش یافته است.

 

در تابستان سال ۲۰۱۸ تنها در ایالت بادن ـ وورتمبرگ حدود دوهزار نفر به دلیل پیامد‌های ناشی از گرمای هوا جان خود را از دست دادند. هفت و نیم درصد از حدود ۲۶هزار فوتی ماه‌های تابستانی ژوئن، ژوئیه و اوت بر اثر گرما جان سپرده‌اند.

 

به‌ویژه سالمندان بر اثر گرما در معرض ناراحتی‌های قلبی ـ عروقی و اختلالات جسمانی ناشی از تشنگی قرار می‌گیرند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *