ضربات مهلک نیرو‌های یمنی به مزدوران سعودی در ۲ محور حیاتی

12:45 - 14 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۰۹۴
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی عملیاتی در استان‌های صعده و عسیر موفق به پیشروی در مناطق تحت کنترل مزدوران سعودی شدند.

جزئیات عملیات رزمندگان یمنی در استان صعده و عسیر عربستان؛ ضربات مهلک به مزدوران سعودی در بخش باقم و منطقه مجازهبه گزارش گروه بین الملل ؛ نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی عملیاتی در استان‌های صعده و عسیر، علاوه بر شکستن خطوط دفاعی مزدوران سعودی موفق به پیشروی در مناطق تحت کنترل آنها شدند.

از بخش «باقم» در شمال استان صعده خبر می رسد، رزمندگان یمنی عملیات جدیدی را علیه نیروهای مزدور چند ملیتی رژیم سعودی در حومه گذرگاه مرزی «علب» انجام دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی پس از چند ساعت درگیری سنگین و نفس‌گیر موفق شدند خطوط دفاعی نیروهای مزدور رژیم سعودی را در هم بشکنند و در این محور پیشروی کنند.

به گفته منابع میدانی، ده‌ها تن از مزدوران سعودی در جریان درگیری‌ها کشته و زخمی شدند و رزمندگان یمنی توانستند چندین مقر را در حومه گذرگاه مرزی «علب» بازپس بگیرند و به کنترل درآورند.

نیروهای یمنی درصدد هستند مناطق اشغالی را در شمال بخش «باقم» به کنترل دربیاورند و خود را به گذرگاه مرزی علب برسانند و از این محور به عمق استان عسیر در جنوب عربستان نفوذ کنند.

از محور «مجازه» در جنوب شرق استان عسیر نیز خبر می‌رسد، رزمندگان یمنی حمله غافلگیرانه‌ای را از دو محور علیه مواضع مزدوران سعودی در منطقه «مجازه غربی» ترتیب دادند و چند منطقه را به سیطره درآوردند.

نیروهای یمنی در جریان درگیری‌ها در این محور خسارت‌های سنگینی به تجهیزات نظامی نیروهای مزدور رژیم سعودی وارد کردند و دهها تن از آنان را به هلاکت رسانده و زخمی کردند.

استان عسیر در جنوب عربستان واقع شده و هم مرز با بخش باقم واقع در شمال استان صعده است؛ بخش هایی از جنوب غرب و جنوب شرق استان عسیر در پنج سال گذشته به کنترل رزمندگان یمنی درآمده است.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *