رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تاکنون ۶۰۰ مورد هزینه خسارت و مفقودی بار به زائران پرداخت شده است

8:22 - 14 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۰۳۲
مسئول رفاه و حوادث ستاد حج مکه مکرمه اعلام کرد: تاکنون ۶۰۰ مورد هزینه خسارت وارده به بار یا مفقودی وسایل و چمدان زائران حج پرداخت شده است.

تاکنون ۶۰۰ مورد هزینه خسارت و مفقودی بار به زائران پرداخت شده استبه گزارش خبرنگار گروه جامعه ، مرتضی قانع گفت: خسارت پرداختی به زائران در این ۶۰۰ مورد بالغ بر ۲۴ هزار و ۵۰۰ ریال سعودی بوده است.

پیش از این اعلام شده بود در مواردی که خسارت‌هایی به بار زائران در پرواز‌های ورودی به عربستانی روی دهد، در قرارداد بیمه‌ای مورد توجه قرار گرفته تا نسبت به جبران آن اقدام شود و با تایید مفقودی ساک زائر توسط ستاد منطقه ۱۰۰ ریال به او علی الحساب داده می‌شود تا وسایل اولیه را تامین کند و در صورت پیدا نشدن آن مابه التفاوت آن در بازگشت تسویه می‌شود.

وی تصریح کرد: از این ۶۰۰ مورد مفقودی، ۳۳ مورد از این اموال پیدا شده و ۲۸ مورد ازاین وسایل به زایرین تحویل شده است.
به گفته مسئول رفاه و حوادث ستاد حج مکه مکرمه ۵مورد از این وسایل و ساک و چمدان‌ها هم بدون مشخصات است که به رغم پیگیری‌های انجام شده تاکنون موفق به تحویل آن‌ها نشده ایم.


وی اظهار کرد: هفت مورد ساک‌های اعلامی از فرودگاه جده به کاروان‌های مربوطه تحویل شد و ۲۵ مورد اعلام مفقودی نیز متاسفانه تاکنون پیدا نشده که در دست پیگیری است..


به گفته مسئول رفاه و حوادث ستاد حج مکه مکرمه این گزارشات مفقودی عموما در حوزه حرم اتفاق افتاده است از این‌رو از زائران تقاضا می‌شود به هنگام تشرف به مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) از به همراه بردن پول و لوازم غیر ضروری خودداری کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *