رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

خدمات‌دهی ایستگاه‌های راهنمایی حجاج در مکه

8:12 - 14 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۰۲۹
مسئول واحد راهنمایی حجاج مکه مکرمه اعلام کرد: تاکنون ایستگاه‌های فعال راهنمای حجاج در شهر مکه به ۲۹ هزار و ۷۳۴ زائر خدمات رسانی کرده اند.

خدماتدهی ایستگاه‌های راهنمایی حجاج در مکهبه گزارش خبرنگار گروه جامعه ، محمدجواد دانشیار گفت: سازمان حج و زیارت با راه‌اندازی ساز و کار‌های لازم و بکارگیری عوامل انسانی به عنوان «راهنمای حجاج»، تمام تلاش خود را برای راهنمایی و هدایت زائران گمشده و دچار مشکل در مسیریابی به کار بسته است.

وی اظهار کرد: در این رابطه هم اکنون ۱۱ ایستگاه راهنمایی حجاج در مکه فعال است و در هر شیفت کاری آن ۱۰۵ نفر به زائران خدمت رسانی می‌کنند.


مسئول واحد راهنمایی حجاج مکه مکرمه ادامه داد: در مجموع این طرح علاوه بر افرادی که تاکنون راهنمایی‌های لازم را دریافت کرده اند، ۱۱۰ گمشده هم از ایستگاه خدمت دریافت کرده اند.


وی تصریح کرد: طرح امداد با هدف راهنمایی گمشدگان و جا‌ماندگان از کاروان‌ها در ایّام حج تمتّع اجرایی شده و با توجّه به کثرت زائران در مکه و موقعیّت جغرافیایی آن به لحاظ کوهستانی بودن و پراکندگی محل‌های اقامت زائران ایرانی در فاصله نه چندان دور از حرم، مکان‌های متعدّد و مختلفی برای استقرار عوامل امدادی پیش‌بینی شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *