سرخط خبر‌های مهم جهان

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲:۲۴
کد خبر: ۵۳۹۰۲۳
وقوع انفجار در یک مؤسسه خدمات درمانی بیماران سرطانی در مصر و ادامه چالش‌ها در آمریکا پس از وقوع ۲ تیراندازی مرگبار از جمله مهم‌ترین تحولات جهان طی ساعات گذشته هستند.

سرخط خبر‌های مهم جهانبه گزارش گروه بین الملل ؛ مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌هایی که در سطح جهان طی ساعات گذشته به وقوع پیوسته بدین شرح است:

*وقوع انفجار در یک مؤسسه خدمات درمانی در مصر ۱۷ کشته بر جای گذاشت

انفجار یک سیلندر گاز اکسیژن در یک مؤسسه خدمات درمانی بیماران سرطانی در قاهره دست کم ۱۷ کشته بر جای گذاشت و ده‌ها نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند.

*دموکرات‌ها رویکرد نژادپرستانه ترامپ را عامل تیراندازی‌های مرگبار می‌دانند

تعدادی از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌گویند که رویکرد نژادپرستانه ترامپ و حمایت وی از سفیدبرتر پنداری موجب وقوع تیراندازی‌های مرگبار اخیر در آمریکا شده است.

*مکزیک به دنبال اقدام برای تروریستی معرفی کردن تیراندازی تگزاس

شمار مهاجران مکزیکی که در پی وقوع تیراندازی مرگبار در شهر ال پاسو جان خود را از دست داده‌اند به ۷ نفر رسیده و دادستان کل این کشور اعلام کرده که در حال بررسی یک دعوی قضایی است که این تیراندازی مرگبار را تروریستی معرفی کند.

*واکنش جدید ترامپ به تیراندازی‌های مرگبار اخیر در آمریکا

دونالد ترامپ در جدیدترین واکنش خود به تیراندازی‌های تگزاس و اوهایو، این تیراندازی‌ها را مرتبط با بیماران روانی توصیف کرده است.

*عملیات نیرو‌های یمنی علیه مزدوران سعودی

نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در چند استان عملیاتی را علیه مزدوران سعودی انجام داده و موفق شدند خسارات و تلفات سنگینی را به صفوف آن‌ها وارد کنند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *