بررسی الگوی پایه اسلامی – ایرانی پیشرفت و تحلیل پیامد‌های سیلاب‌های اخیر کشور

18:10 - 13 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۹۷۱
جلسه کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام با دو دستور کار «بررسی الگوی پایه اسلامی – ایرانی پیشرفت» و «تحلیل پیامد‌های سیلاب‌های اخیر کشور» از منظر سیاست‌های مربوطه تشکیل شد.
بررسی الگوی پایه اسلامی – ایرانی پیشرفت و تحلیل پیامد‌های سیلاب‌های اخیر کشورگروه سیاسی ؛ جلسه کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام با دو دستور کار «بررسی الگوی پایه اسلامی – ایرانی پیشرفت» و «تحلیل پیامد‌های سیلاب‌های اخیر کشور» از منظر سیاست‌های مربوطه تشکیل شد.

در این جلسه که روز روز شنبه مورخ دوازدهم مردادماه برگزار شد، با توجه به دستور مقام معظم رهبری جهت تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی – ایرانی پیشرفت، کمیسیون زیربنایی با حضور اعضا و دعوت از مسئولین مرکز الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت، مفاد الگو از منظر چارچوب بالادستی سیاست‌های کلی، جایگاه الگو، الزامات اجرایی و ملاحظات مربوطه را بررسی کرد. به این منظور نتایج بررسی‌ها، جهت طرح در جلسه شورای مجمع ارائه خواهد شد.

در ادامه این جلسه با توجه به پیامد‌های زیرساختی سیلاب‌های سال جاری در کشور و تأکید سیاست‌های کلی پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه (ابلاغی سال ۱۳۸۴) بر لزوم آمادگی در برابر بحران، گزارشی از شدت و خسارت‌های سیلاب‌های سال جاری کشور، آسیب‌شناسی وضعیت مدیریت بحران و روش‌های پیشگیری از بحران توسط کمیته آمایش، مسکن و شهرسازی ارائه شد و بر لزوم نگاه همه‌جانبه به سیاست‌های کلی تأکید شد. در پایان، نظرات اعضای کمیسیون در رابطه با لزوم اصلاح لایحه قانونی مدیریت بحران کشور، به‌منظور طرح در هیئت عالی نظارت مجمع، توسط کمیته مربوطه جمع‌بندی شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *