وضعیت مطالبات فرهنگیان تا پایان سال ۹۸

17:08 - 13 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۹۲۰
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه تا پایان سال ۹۸ مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان به میزان بدهی‌های انباشته فرهنگیان اضافه می‌شود، از مسئولان خواست تا برای پرداخت مطالبات این قشر تدبیری بیندیشند.

وضعیت مطالبات فرهنگیان تا پایان سال ۹۸به گزارش گروه فضای مجازی،سید حمایت میرزاده در مورد تداوم بی‌توجهی وزارت آموزش و پرورش به پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان، گفت: مشکل تاخیر در پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان از گذشته وجود داشته و لازم است که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعتبارات لازم به این بخش را تخصیص دهد، چرا که وزارت آموزش و پرورش هیچ پولی برای تامین منابع لازم برای این بخش را ندارد.

افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومان به میزان مطالبات فرهنگیان در سال ۹۸

نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش تا پایان سال ۹۷ مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان به این بخش بدهکار است و تا پایان سال ۹۸ نیز مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر به این میزان بدهی اضافه خواهد شد و این وزارتخانه هم یک ریال ندارد که برای پرداخت این بدهی پرداخت کند.

وی تصریح کرد: مسئولان نظام باید در رابطه با تامین منابع لازم برای پرداخت مطالبات فرهنگیان تصمیم بگیرند و از هر جایی که ممکن است اعتبارات مورد نیاز این بخش را تامین کنند و این موضوعی است که بنده به عنوان نماینده ملت پیوسته در حال پیگیری آن هستم.

تاخیر در انتخاب وزیر آموزش و پرورش هیچ ارتباطی به وضعیت مطالبات فرهنگیان ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: مشکل نبود تامین مطالبات فرهنگیان از سال ۱۳۸۲ ایجاد شده و تاکنون نیز راهکاری برای رفع آن ارائه نشده و سال به سال نیز بر میزان بدهی‌های این بخش اضافه شده است.

سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به اینکه تاخیر در انتخاب وزیر آموزش و پرورش مشکلات مضاعفی را در حوزه تامین مطالبات فرهنگیان ایجاد می‌کند، یادآور شد: تاخیر در انتخاب وزیر آموزش و پرورش هیچ ارتباطی به این بخش ندارد، چرا که زمانی که این وزارتخانه وزیر هم داشت با مشکل تامین اعتبارات برای پرداخت مطالبات فرهنگیان مواجه بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *