شناسایی عامل مزاحمت اینستاگرامی

14:11 - 13 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۸۴۰
رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از دستگیری مزاحم اینترنتی با انگیزه جعل و هتک حیثیت در شهرستان بندرعباس خبر داد و گفت: مزاحمت‌های اینترنتی و جعل صفحات شبکه‌های اجتماعی باعث آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی به شهروندان می‌شود و برخورد با عاملان این جرائم در اسرع وقت براساس قانون جرائم سایبری صورت می‌گیرد.

شناسایی عامل مزاحمت اینستاگرامیبه گزارش گروه جامعه ،سرهنگ "علی‌اصغر افتخاری" رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: با مراجعه یکی از شهروندان ساکن بندرعباس مبنی بر جعل صفحه اینستاگرام و انتساب مطالب غیرواقع در فضای مجازی به وی، موضوع برای پیگیری در اختیار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه فردی ناشناس در فضای مجازی اقدام به جعل صفحه اینستاگرامش نموده و با ارسال درخواست دوستی به صفحات اینستاگرام دوستان و آشنایان اقدام به انتشار مطالب کذب نموده است، ادامه داد: متأسفانه عکس‌های اینجانب با فتوشاپ دست‌کاری و نوشته‌های خلاف واقع درج گردیده است.

سرهنگ افتخاری افزود: متهم صفحات مشابه دیگری هم در اینستاگرام برای شخص مذکور ایجاد می‌نماید تا در معرض دید همگان قرار گیرد که شاکی ضمن شکایت به این پلیس مراجعه می‌نماید.

وی گفت: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و با استفاده از روش‌های علمی و تخصصی متهم شناسایی و با هماهنگی مقامات قضایی طی یک عملیات پلیسی شناسایی و دستگیر شد.

این مسئول انتظامی افزود: متهم پس از دستگیری با توجه به ادله دیجیتال و مستندات پرونده لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی خود اقرار کرد.

سرهنگ افتخاری گفت: متهم که با شاکی آشنا و از ایشان طلب مالی داشت به سوءاستفاده از تصاویر منتشر شده در اینستاگرام وی اذعان نمود و صفحات جعلی همگی حذف گردید.

رئیس پلیس فتا هرمزگان با بیان اینکه دفاع از حقوق معنوی و اجتماعی شهروندان در فضای مجازی معیار عمل پلیس فتا می‌باشد ادامه داد: رسیدگی سریع به شکایت‌های مردمی از شاخص‌های اصلی عملکرد ما می‌باشد و کارشناسان این پلیس با اقتدار و جدیت اقدام به تعقیب قضایی و دستگیری مجرمین سایبری خواهند کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: انتشار تصاویر و اطلاعات خصوصی در شبکه‌های اجتماعی، فضایی وسوسه برانگیز و ایده آل برای تبهکاران و مجرمین اینترنتی برای جعل و ترفند‌های کلاهبرداری پدید آورده است، شهروندان برای مصونیت از آسیب‌های فضای مجازی، با مراجعه به وب سایت پلیس فتا اقدام به مطالعه اخبار جرائم و توصیه‌های امنیتی نمایند تا از خطرات انتشار اطلاعات خصوصی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی آگاه شوند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *