رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

واردات کالا به نسبت سال گذشته افزایش یافت+ جزئیات

20:30 - 12 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۶۰۶
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی نشان می‌دهد واردات کالا به کشور در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۴۹ میلیون کیلو گرم افزایش داشته است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی نشان می‌دهد واردات کالا به کشور در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۴۹ میلیون کیلو گرم افزایش داشته است.

طبق این گزارش از ابتدای سال جاری تا آخر فروردین ماه بیش از ۲ میلیارد و ۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلو گرم انواع کالا وارد کشور شده است که به نسبت سال گذشته بیش از ۱۴۹ میلیون و ۵۳۷ هزار کیلو گرم افزایش داشته است.

همچنین ارزش این حجم از واردات بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۳۴ میلیون و ۳۷۵ هزارو ۴۹۱ دلار است که نسبت به سال گذشته کاهش داشته یعنی در مدت مشابه سال گذشته واردات کالا به کشور به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۲۹ میلیون و ۵۹ هزارو ۵۹۳ دلار رسید.

بیشتر بودن حجم کالا‌های وارداتی نسبه به سال گذشته، اما رقم بیشتر معاملات در سال جاری نشان از این دارد که در فروردین ماه سال جاری واردات کالا‌هایی با حجم و وزن زیاد به کشور نسبت به سال گذشته بیشتر شده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به لوازم آشپزخانه اشاره کرد.

ارزش ریالی میزان واردات کالا به کشور در فروردین ماه سال جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته یعنی در فروردین ماه سال جاری ۹۸ بیلیون و ۲۷ میلیارد و ۸۳۸ میلیون و ۷۷۴ هزارو ۲۵۳ ریال در این جهت خرج شده و نسبت به سال گذشته بالغ بر ۴ بیلیون ریال افزایش داشت.

جزئیات واردات کالا در فروردین ماه سال ۹۷ و ۹۸ به شکل زیر است:
 
واردات کالا به نسبت سال گذشته افزایش یافت+ جزئیات
 
 
واردات کالا به نسبت سال گذشته افزایش یافت+ جزئیات


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *