آخرین کاروان‌های زائران ایرانی امروز مدینه را ترک می‌کنند

18:04 - 12 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۵۸۶
علیرضا رشیدیان اعلام کرد: ۹۶ درصد زائران ایرانی امسال یعنی بالغ بر ۸۴ هزار و ۸۶۳ نفر تاکنون وارد عربستان شده و در مکه استقرار یافته اند.

استقرار ۹۶ درصد زائران ایرانی حج تمتع در سرزمین وحی / آخرین کاروان‌های زائران ایرانی امروز مدینه را ترک می‌کنندبه گزارش خبرنگار گروه جامعه ، علیرضا رشیدیان گفت: جمعیت زائران ایرانی با ۳۴۳ پرواز به فرودگاه‌های مدینه و جده وارد شده‌اند که ۱۹۱ پرواز آن با جمعیت ۴۳ هزار و ۷۵۳ نفر به مقصد مدینه و ۱۵۲ پرواز دیگر به مقصد جده بوده است.


وی با بیان اینکه عملیات انتقال زائران ایرانی امسال توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام می‌شود، افزود:۶۰ درصد پرواز‌های انجام شده بدون تاخیر بوده است، اما در عین حال به دلیل یکی دو مورد نقص فنی متوسط تاخیر درپرواز‌ها تا کنون به حدود ۲۶.۱ دقیقه رسیده است.


رشیدیان عنوان کرد: از کل این زائران و نیز عوامل اجرایی و دستاندرکار حج، هم اکنون ۹۵ درصد در مکه حضوردارند که شامل ۵۲۹ کاروان با جمعیت ۷۵ هزار و ۸۶۸ زائر می‌شود.

به گفته وی از کل این جمعیت ۳۷ هزار و ۴۴۷ زائر در قالب ۲۶۷ کاروان زائران مدینه اول بودند که نخست وارد مدینه شده و پس از چند روز اسکان در این شهر عازم مکه شدند و بقیه از طریق فرودگاه جده به مسجد شجره و مکه مکرمه انتقال یافتند.

آخرین زائران ایرانی در مدینه امروز وارد مکه می‌شوند /صدور ویزای تمامی زائران
رئیس سازمان حج و زیارت اعلام افزود: امروز نیز ۱۱ کاروان باقیمانده با جمعیت یک هزار و ۴۲۷ نفراز مدینه به مکه عزیمت می‌کنند و عملا کل زائران ایرانی حاضر در مدینه این شهر را به مقصد مکرمه ترک می‌کنند.


وی با بیان اینکه روند صدور ویزا‌های زائران وعوامل اجرایی ما امسال از شرایط خوبی برخوردار بود، گفت: تمامی ویزا‌های ما الکترونیکی صادر و به سرعت تحویل شد چنانکه در مجموع ۸۸ هزار و ۴۸۵ ویزا صادر گردید و در این زمینه امسال خوشبختانه مشکل خاصی نداشتیم.

ویزیت ۱۱۲ هزار نفر در مطب‌ها و بیمارستان‌های مرکز پزشکی حج

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام با بیان اینکه تلاش شده در حوزه‌های مختلف خدمات شایسته‌ای به زائران ارائه شود، گفت: در حوزه پزشکی و بهداشتی از ابتدای ورود زائران تاکنون ۱۱۲ هزار و ۲۸۳ نفر درمطب‌ها و مجموعه‌های پزشکی در مکه و مدینه ویزیت شده اند.


رشیدیان عنوان کرد: در این میان ۱۱ هزار و ۱۱ نفر هم در این مراکز ویزیت تخصصی شده اند.


وی ادامه داد: همچنین ۲۳۷ نفرهم به روانپزشک مراجعه کرده اند.


رئیس سازمان حج و زیارت اعلام با بیان اینکه به  رغم متوسط سن ۵۷ سال زائران با تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشتی و پزشکی و نیز تغذیه و سایر حوزه‌ها مشکل خاصی و گسترده‌ای نداشتیم، اما دو زائر به دلیل عارضه قلبی جان باختند.


رئیس سازمان حج و زیارت افزود: طی این مدت ۵۴۴ نفر در مراکز پزشکی حج و زیارت بستری شدند ضمن آنکه ۱۸۶ زائر دیگر هم در بیمارستان‌های سعودی بستری و خدمات دریافت کردند.


به گفته وی، هم اینک ۱۳ نفر در بیمارستان‌های سعودی و ۲۹ نفر در مرکز پزشکی مکه بستری هستند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *