انتشار ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی برای طرح‌های عمرانی

14:53 - 12 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۵۴۵
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
سخنگوی وزارت کشور گفت: پرداخت وام‌های قرض الحسنه به شهرداری‌های کم درآمد آغاز شده و تا کنون حدود ۱۰۵ میلیارد تومان پرداخت شده و این اقدام با همت دولت با هدف رفع مشکلات شهر‌های کم برخوردار ادامه دارد.
دو تصمیم دولت برای تأمین مالی پروژه‌های عمرانی شهری/ وام قرض الحسنه به شهرداری‌های کم درآمد پرداخت می‌شود/ انتشار ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی برای طرح‌های عمرانی/ تا کنون ١٠٥ میلیارد تومان وام براى تأمین مالی پروژه هاى عمرانى شهرى پرداخت شده استگروه سیاسی ؛ سید سلمان سامانی با بیان اینکه شورا و شهرداری‌های کشور تا کنون اقدامات ارزنده و بی شماری برای بهبود بخشیدن کیفیت زندگی مردم انجام داده اند، اظهار داشت: اجرای پروژه‌های عمرانی شهری یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های مدیریت‌های شهری در اقصی نقاط کشور است که بر اساس نیاز منطقه و شهر و طبق مطالعات دقیق در راستای گره گشایی از مشکلات مردم انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه نداشتن درآمد‌های پایدار برای شهرداری‌ها مشکلات فراوانی را به وجود آورده است افزود: شهرداری‌های دارای رتبه‌های بالا و شهرداری‌های کلانشهر‌ها معمولاً توانایی انجام برنامه‌های عمرانی شهری را بر اساس بودجه و درآمد خود دارند، اما برخی از شهرداری‌های کوچک و کم درآمد برای تامین مالی پروژه‌ها عمران شهری خود با مشکل منابع مالی مواجه هستند که دولت برای حل این مشکل تصمیماتی اتخاذ کرده است.

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: دو تصمیم مهم برای کمک به تامین مالی پروژه‌های عمرانی شهری از سوی دولت اتخاذ شده است که می‌تواند کمک شایانی در سرعت بخشیدن به اتمام پروژه‌های عمرانی در شهر‌های کوچک داشته باشد.

سامانی با بیان اینکه شهرداری‌ها باید با توجه به محدویت‌های منابع مالی پروژه‌های عمرانی را بر اساس اولویت و نیازمندی‌های اساسی مردم اجرا و تکمیل کنند، اضافه کرد: اعطای وام قرض الحسنه به شهرداری‌های کم درآمد و انتشار اوراق مالی اسلامی دو تصمیم مهم دولت برای حل مشکل تامین مالی پروژه عمرانی شهری است.

وی تاکید کرد: بر اساس آخرین گزارش دریافتی، اعطای ۱۲۵ فقره وام قرض الحسنه به شهرداری‌های کشور به ارزش ۲۲۴ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان و انتشار بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی به تصویب رسیده است.

سخنگوی وزارت کشور گفت: پرداخت وام‌های قرض الحسنه به شهرداری‌های کم درآمد آغاز شده و تا کنون حدود ۱۰۵ میلیارد تومان پرداخت شده و این اقدام با همت دولت با هدف رفع مشکلات شهر‌های کم برخوردار ادامه دارد.

​سامانی یادآور شد: مشکلات موجود در شهر‌ها یک مشکل عمومی است که از جمله آن می‌توان به تراکم فروشی با هدف تامین منابع مالی اشاره کرد به همین جهت وزارت کشور در این دوره لایحه درآمد پایدار شهری را تهیه و تدوین کرده که امیدواریم این لایحه هر چه زودتر به تصویب برسد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *