رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

ظریف برای دیدار با ترامپ به کاخ سفید دعوت شد

9:51 - 12 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۳۷۸
پایگاه نشریه نیویورکر می‎گوید که وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به آمریکا در ماه گذشته برای دیدار با دونالد ترامپ در کاخ سفید دعوت شده است.

ظریف برای دیدار با ترامپ به کاخ سفید دعوت شدبه گزارش گروه بین الملل ؛ «محمد جواد ظریف» برای دیدار با دونالد ترامپ در کاخ سفید دعوت شده است.

نشریه «نیویورکر» پس از گذشت چند روز از سفر وزیر امور خارجه به آمریکا این خبر را به نقل از آنچه منابع آگاه خوانده منتشر کرد.

منابع آگاه مدعی شدند که «رند پاول»، عضو جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی در سنای آمریکا روز ۱۵ جولای (۲۴ تیرماه) در جریان دیدار با ظریف در نیویورک از وی دعوت کرده تا با دونالد ترامپ در کاخ سفید دیدار کند.

نیویورکر در بخش دیگری به نقل از آنچه منابع آگاه ایرانی و آمریکایی و همچنین یک دیپلمات کاملا مطلع خوانده، می‎نویسد: با حمایت دونالد ترامپ، رند پاول با مشورت کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا به مدت چند هفته بر روی این موضوع کار می‌کرده است.

بر اساس این گزارش ادعایی، روز ۱۵ جولای (۲۴ تیرماه)، رند پاول و مشاور او «داوگ استافورد»، با محمد جواد ظریف در محل اقامت نماینده ایران در سازمان ملل دیدار کرده‌اند.

منابع آگاه به نیویورکر گفته‌اند که ۲ طرف در این دیدار درباره اختلافات دیرینه شامل برنامه هسته‌ای ایران و و همچنین تشدید تنش‌ها اخیر در خلیج فارس با یکدیگر گفت‎وگو کرده‌اند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *