تمامی روادید حج ۹۸ دریافت شده است

9:11 - 12 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۳۷۲
در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت درمکه مکرمه اعلام شد: تمامی روادید زائران و عوامل و دست اندرکاران حج ۹۸ دریافت شده است.

به گزارش گروه جامعه ، در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج وزیارت درمکه مکرمه اعلام شد: تمامی روادید زائران و عوامل و دست اندرکاران حج ۹۸ دریافت شده است.

در این نشست که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی درمکه مکرمه تشکیل شد، رئیس سازمان حج وزیارت با اعلام این مطلب افزود: امسال تلاش شده است که از حداکثر ظرفیت ایجاد شده برای اعزام زائران کشورمان به سرزمین وحی استفاده شود.

علی رضا رشیدیان با ارائه گزارش مفصلی از روند عملیات اجرایی حج امسال تصریح کرد: تاکنون ۸۲۵۹۳ نفر که حدود ۹۳ درصد زائران امسال می‌شوند وارد سرزمین وحی شده اند.

وی جمعیت زائران حاضر در مدینه و مکه را به ترتیب ۶۲۰۶ زائر درقالب ۴۵ کاروان و ۷۲۱۴۵ زائر در قالب ۵۰۳ کاروان اعلام کرد و گفت: عوامل و دست اندرکاران حج نیز در حال خدمت به ضیوف الرحمان در این دو شهر مقدس هستند.

در این جلسه نماینده، ولی فقیه در امور حج وزیارت با اشاره به بازدید‌های انجام شده به همراه رئیس سازمان حج وزیارت از هتل‌های محل اسکان حجاج ایرانی و گفتگو با آنان اظهار داشت: زائران خانه خدا از خدمات ارائه شده اظهار رضایت می‌کنند با این حال لازم است که به صورت مرتب ازهتل‌ها بازدید شود و اگر مشکلی گزارش شود به سرعت رفع گردد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب تصریح کرد: مسئولان عربستان نیز در مذاکراتی که با مسئولان حج کشورمان داشتند از نظم و انضباط زائران ایرانی به نیکی یاد کرده و حج ایرانی‌ها را خوب توصیف می‌کنند.

دراین جلسه با توجه به نزدیک شدن به ایام تشریق، نصراله فرهمند مدیرعملیات حج ۹۸ از توافقات صورت گرفته با موسسه مطوفی حجاج ایران گزارشی ارائه کرد و از آمادگی این مجموعه برای استقبال از زائران از غروب روز هفتم ذی الحجه خبر داد.

وی گفت: با توجه به اینکه امسال حدود ۵۵ درصد از زائران کشورمان را بانوان و افراد کهنسال تشکیل می‌دهند برای انتقال آن‌ها از عرفات به منا تدابیر لازم پیش بینی شده است و از اتوبوس‌های جدید در انتقال زائران به عرفات و مشعر استفاده خواهد شد.

این جلسه با گزارش غلامرضا رضایی مسئول دفتر نمایندگی سازمان حج وزیارت در عربستان در خصوص امکانات فراهم شده برای زائران ایرانی درایام تشریق و زمانبندی پیش بینی شده برای عزیمت زائران جهت رمی جمرات ادامه یافت و در ادامه آقایان حسن گروسی رئیس ستاد حج وزیارت صدا و سیما در مورد فعالیت‌های این سازمان در انعکاس اخبار و تولید برنامه‌های مختلف در ارتباط با حج ۹۸ و دکتر محمد تقی حلی ساز رئیس مرکز پزشکی حج وزیارت درباره فعالیت بیمارستان مکه و درمانگاه‌های زائران ایرانی در مدینه و مکه ادامه یافت.

رئیس مرکز پزشکی حج وزیارت گفت: از آغاز عملیات حج تاکنون ۲۰۰ هزار مورد خدمات به مراجعه کنندگان به این مراکز ارائه شده است.

بر پایه این گزارش، درپایان این جلسه نماینده، ولی فقیه لزوم مراقبت مستمر در تمامی حوز‌ها را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی‌های انجام شده زائران ایرانی اعمال و مناسک حج را در فضایی آرام انجام دهند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *