داوران به ضرر ایران سوت زدند/ قلی‌زادگان تحمل آن‌ فشار عصبی را نداشت

0:03 - 12 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۲۵۰
مصطفی علیزاده، مربی تیم کشتی آزاد نوجوانان گفت: متاسفانه در بسیاری از دیدارها داوران به ضرر تیم ایران سوت زدند.

مصطفی علیزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه ورزشی ، در خصوص رقابت‌های جهانی بلغارستان، اظهار داشت: تیم ما اول شده و خودمان را قهرمان این دوره از رقابت‌ها می‌دانیم اما متاسفانه در بسیاری از دیدارها داوران به ضرر تیم ایران سوت زدند. در مصاف قلی‌زادگان با حریف اوکراینی در مواقعی که نماینده کشورمان فاصله‌ای تا کسب امتیاز نداشت؛ داور قزاق با سوت‎های بی‌دلیل خود کشتی را متوقف می‌کرد. همین موضوع باعث شد تا قلی‌زادگان از نظر روحی به هم بریزد و عصبی شود.

وی ادامه داد: قلی‌زادگان زحمات بسیار زیادی را در اردوهای تیم‌ملی متحمل شده بود. او خود را شایسته کسب مدال جهانی می‌دانست اما با رای داوران بازنده شد. این کشتی‎گیر دلیل شکست خود را ضعف داوری می‌دانست. به همین دلیل به رای داوران اعتراض کرد و از دست دادن با مربی حریف امتناع کرد. همین اقدام او باعث شد با کارت قرمز داور مواجه شد.

«آیا کادرفنی تیم ملی کشتی می‌دانست که طبق قوانین و مقررات اتحادیه جهانی دست ندادن با مربی حریف منجر به دیسکالیفه شدن می‌شود؟»مربی تیم کشتی آزاد نوجوانان در این خصوص گفت: جواد کریمی که یکی از داوران مطرح کشورمان به شمار می‌رود، قبل از مسابقات جهانی آخرین قوانین و مقررات داوری دنیا را برای مربیان و کشتی‌گیران تشریح و توضیح داد. او حتی راجع به دست دادن به مربی حریف هم صحبت کرد اما قلی‌زادگان نوجوان است و تحمل آن‌همه فشار عصبی را نداشت.

وی ادامه داد: خیلی اصرار کردیم به رای داوران اعتراض نکند و به مربی حریف دست بدهد اما او پس از مبارزه با حریف اوکراینی با فشار بسیار شدید عصبی مواجه شده بود و اصلا فریادهای مربیان را نمی‌شنید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *