رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کاهش نسبی دما در روز‌های ابتدایی هفته آتی/ اهواز بیشنه دما ۵۰ درجه را تجربه می‌کند

10:18 - 11 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۲۱۱
کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را طی روز‌های آتی تشریح کرد.

کاهش نسبی دما در روز‌های ابتدایی هفته آتی/اهواز بیشنه دما ۵۰ درجه را تجربه می‌کندامین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه ، در سه روز آینده آسمان بیشتر مناطق کشور صاف و آفتابی خواهد بود البته بعد از ظهر و اوایل امشب روی ارتفاعات البرز مرکزی واقع در جنوب استان‌های مازندران و گلستان همچنین در برخی نقاط از استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و گاهی وزش باد پیش بینی می‌کنیم.


وی با بیان اینکه از فردا مناطقی از هرمزگان، سیستان و بلوچستان و سواحل دریای خزر، گلستان، خراسان شمالی، شمال آذربایجان شرقی و غربی و همچنین اردبیل کاهش دمای ۳ تا ۵ درجه را تجربه خواهند کرد، افزود: یکشنبه و دوشنبه آسمان کشور صاف و هوا آرام است.


نقشینه از افزایش دما به ویژه در نوار شمالی کشور در روز‌های یکشنبه و دوشنبه خبر داد و تصریح کرد: از سه شنبه با آغاز جریانات شمالی روی دریای خزر سواحل کشور کاهش دما، افزایش ابر و بارش پراکنده در سواحل شمال را تجربه می‌کند.


وی ادامه داد: روز گذشته بیشینه دما اهواز ۴۸ درجه شد و امروز پیش بینی می‌شود بیشینه دما به ۵۰ درجه برسد.
کارشناس سازمان هواشناسی کشور یادآور شد: اردبیل با کمینه دما ۱۳ خنک‌ترین مرکز استان در کشور بوده است.
نقشینه با بیان اینکه تهران امروز و فردا صاف تا کمی ابری رشد ابر در بعد از ظهر را خواهد داشت، گفت: تهران یک شنبه کاهش نسبی دما خو. اهد داشت، اما دوشنبه مجدد گرم خواهد بود.


انتهای پیامارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *